افزایش ۸۰۰ مگاواتی برق در ۲۴ ساعت گذشته

سخنگوی صنعت برق بیان کرد: حدود ۸۰۰ مگاوات در ۲۴ ساعت گذشته مصرف برق افزایش یافته است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ نفت و انرژی، به گزارش روز چهارشنبه  پایگاه خبری شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر)« مصطفی رجبی مشهدی » افرود: امروز اوج مصرف برق به بیش از ۵۷ هزار و ۳۰۰ مگاوات رسید، زیرا در هفته جاری گرمای پایداری در کشور وجود داشت و همین امر موجب افزایش مصرف برق شد.

وی افزود: شبکه برق در حالت پایدار قرار دارد، شب گذشته  اوج مصرف برق به ۵۷ هزار و ۱۷۵ مگاوات رسید که برای چندمین بار بالا رفتن مصرف برق در شب رخ داد.

رجبی مشهدی پیرامون دلایل این افزایش مصرف شبانه گفت: برنامه های مدیریت بار در ساعت های بعدازظهر اجرا و در شب متوقف می شود و افزایش مصرف برق در ساعت های شب اتفاق افتاده است.

سحنگوی صنعت برق  ضمن تاکید بر رعایت نکات مدیریت مصرف و به ویژه استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد ۲۴ و استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف درساعت های اوج بار، اضافه کرد: وضعیت ذخیره تولید نیروگاهی کشور مساعد است، اما همچنان به همکاری مشترکان نیاز است.

وی توضیح داد: دلایل قطعی برق برج میلاد تهران نیز براثر حادثه کوچکی پدید آمد و البته این مرکز نیز همانند سایر مراکز مهم ، به دلیل آنکه باید مجهز به دیزل ژنراتور باشند، در کوتاه ترین زمان ممکن ژنراتور وارد مدار شد.
 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.