تخلف ۸۲ هزار واحد صنفی، تولیدی و خدماتی در ۴ ماه نخست امسال

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۷۱۹ بازرسی در چهار ماهه ابتدایی سال ۹۹، از تشکیل پرونده برای بیش از ۸۲ هزار واحد صنفی، تولیدی و خدماتی متخلف خبر داد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ صنعت، تجارت، بازرگانی، به گزارش روز چهارشنبه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، «عباس تابش» با اعلام تشدید بازرسی‌ها بر بازار کالاها و اقلام اساسی مردم اظهار داشت: در این مدت یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۷۱۹ مورد بازرسی در قالب طرح‌های مختلف نظارتی در سراسر کشور انجام شده است.

وی هدف از اجرای این طرح‌های نظارتی را بررسی قیمت‌ها، جلوگیری از دپوی کالاها و اقلام ضروری و پایش عملکرد فعالان اقتصادی در سطح بازار معرفی و تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد طی این مدت از یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۹۲ مورد مربوط به کالاهای اساسی و استراتژیک شامل فرآورده های پروتئینی، مواد لبنی، شکر، لوازم خانگی پرونده متخلفان پس از تحقیقات تکمیلی، جهت طی مراحل قانونی در اختیار تعزیرات حکومتی استان‌ها قرار گرفته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طی این مدت، روند بازرسی از اصناف در جلوگیری از تخلفات به خوبی انجام و ‌بر اساس قانون با هر گونه گرانفروشی و احتکار به شدت برخورد می‌شود، تصریح کرد: از مجموع بازرسی‌های انجام شده در سطح کشور، ۱۳۱ هزار و ۹۲۷ مورد مربوط به احتکار و امتناع از عرضه کالا بوده است.

تابش افزود: در نتیجه این بازرسی‌ها ۸۲ هزار و ۶۵۴ مورد تخلف شناسایی که پرونده آنها جهت بررسی سریع به شعب رسیدگی کننده تعزیرات استان‌ها ارسال شده است و همچنین شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف، شکایت خود را به سامانه ۱۲۴ و یا ستادهای مستقر در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.