سفر فرمانده ارتش پاکستان به عربستان با هدف کم کردن تنش‌ها

با افزایش تنش میان پاکستان و عربستان پس از سخنان وزیر خارجه پاکستان، فرمانده ستاد ارتش این کشور برای دیدار با مقامات سعودی راهی ریاض می‌شود.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از ای.آر.وای نیوز، تنش های موجود میان پاکستان و عربستان که ابتدا در لایه ای پنهانی شکل گرفته بود این روزها شکلی آشکار به خود گرفته است.

این تنش ها وقتی افزایش یافتند که «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان به صراحت از کم کاری و بی توجهی سران سعودی به وضعیت وخیم مسلمانان کشمیر گله کرده و سپس عربستان را تهدید کرد که اگر اقدامی فوری انجام ندهد پاکستان مجبور است با کمک کشورهای دوست خود مانند ترکیه اقدامی مستقل انجام دهد.

سخنان وزیر خارجه پاکستان با واکنش های زیادی همراه شد و اینک قرار است «ژنرال قمر جاوید باجوا» فرمانده ستاد ارتش پاکستان جهت کم کردن تنش های دو کشور راهی عربستان شود.

«شیخ رشید» وزیر راه آهن پاکستان در این خصوص گفت: عربستان دوست نزدیک ماست و اتفاقات تلخی که در روابط دو کشور رخ داده نیز قابل حل است.

سخنان وی که مهر تائیدی بر وجود تنش های جدی میان اسلام آباد و ریاض است با اعلام خبر سفر باجوا ادامه پیدا کرد.

با این حال شیخ رشید دور شدن از چین را نیز رد کرده و گفت: عملیات بزرگ ساخت خطوط ریلی پاکستان توسط چین به زودی و با حضور مسئولین عالی رتبه دو کشور افتتاح خواهد شد.

یکی از خواسته های عربستان برای بهتر شدن روابط با پاکستان کم شدن ارتباط میان چین و اسلام آباد است که مورد قبول مسئولین دولت پاکستان قرار نگرفته است.

وزیر راه آهن پاکستان افزود: وضعیت اقتصادی کشور در حال بهبود است و حتی قیمت برق و... نیز کاهش پیدا کرده است.

انتظار می رود باجوا در سفر خود به عربستان با «راحیل شریف» فرمانده پاکستانی ائتلاف سعودی و برخی مسئولین دولت عربستان دیدار و گفتگو کند.

عربستان به دلیل داشتن منافع اقتصادی مشترک با هند حاضر به دفاع از مردم مسلمان کشمیر نشده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.