طالبان: پس از ایجاد نظام اسلامی نیروهای طالبان در تشکیلاتی جداگانه استقرار می‌یابند

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر درباره سرنوشت اعضا این گروه پس از توافقنامه صلح گفت که طالبان از پس تشکیل نظام اسلامی در تشکیلاتی جدا مستقر می‌شوند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اظهارداشت: این گروه برای مذاکرات بین‌الافغانی دستور کار دارد و براساس آن بر سر میز مذاکرات حاضر می‌شود.

شاهین درباره سرنوشت اعضای این گروه پس از توافق صلح به جمهورنیوز گفت: «موضوع ادغام مجاهدین مسلح در صفوف ارتش موضوع بعدی است و پس از آنکه نظام اسلامی در نتیجه مذاکرات تشکیل شد طبعاً مجاهدین از یک مرحله جهاد به مرحله دیگر می‌روند که هما نا استقرار نظام و بازسازی کشور است».

این در حالی است که گروه بین‌المللی بحران در گزارشی می‌گوید که مواضع طالبان برای مذاکره با دولت مشخص نیست.

به گفته گروه بین‌المللی بحران، طالبان با خودداری از بحث و گفت‌وگوهای داخلی درباره شیوه حکومتداری و ایدئولوژی‌ در این باره اهدافش را بیرون راندن نظامیان خارجی و احیای مجدد آنچه خود دولت اسلامی مشروع می‌داند، تعریف کرده که موضع دقیقی در مذاکرات نیست.

گروه بین‌المللی بحران همچنین تاکید کرد که طالبان باید در مذاکرات روشن کند که با چه ساز و کاری از حقوق زنان و اقلیت‌ها محافظت خواهد کرد و چه تغییراتی در ساختار نیروهای امنیتی افغان بوجود می‌آورد و اعضای آن چی نقشی در ساختار امنیتی افغانستان خواهند داشت.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.