پیشنهاد بازنشستگی زودهنگام شرکت‌های ژاپنی به کارکنان

بیش از ۵۰ شرکت در ژاپن به علت رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا به کارکنان خود پیشنهاد بازنشستگی زودتر از موعد داده‌اند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از ان اچ کی، به گزارش یک شرکت تحقیقاتی  در سال جاری میلادی 52 شرکت در ژاپن طرح بازنشستگی زودهنگام به کارکنان خود پیشنهاد کرده اند.

توکیو شوکو در گزارشی اعلام کرد که تا سیزدهم ماه جاری میلادی به 9323 نفر از کارکنان این شرکتها پیشنهاد بازنشستگی اعلام شده و دلیل این موضوع نیز فراگیر شدن ویروس کرونا بوده است.

تعداد این شرکتها تا سال گذشته 35 عدد بود که در سال جاری و بعد از 8 سال به بیش از 50 شرکت افزایش یافته است.

هشت شرکت از این شرکت ها در صنعت پوشاک و نساجی هستند. هفت شرکت در بخش وسایل الکترونیکی و پنج شرکت سازنده خودرو و تجهیزات ترابری و چهار شرکت نیز گرداننده خرده فروشی ها و رستوران ها هستند.

15 شرکت یکی از دلایل کاهش نیروی کار را کسادی کسب و کار ناشی از دنیاگیرشدن ویروس کرونا ذکر کردند. این رقم طی شش هفته گذشته تقریبا دو برابر شده است.

اگر تاثیر دنیاگیر شدن ویروس کرونا همچنان ادامه یابد موسسه تحقیقاتی توکیو شوکو پیش بینی می کند که شرکت های بیشتری بازنشستگی زود هنگام به کارکنان خود پیشنهاد کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.