عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل ترور سیاسی مسئله فلسطین است

_ سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه بیان کرد: توافق عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل ترور سیاسی مسئله فلسطین است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا , عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه امروز / شنبه/ با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود در واکنش به توافق امارات متحده عربی و اسرائیل برای عادی سازی روابط، گفت: "این اقدام امارات ترور سیاسی مسئله فلسطین است و به هیچ عنوان به نفع مردم فلسطین نیست. این اقدام سایر راه‌حل های پیش رو را نیز نابود می‌کند".

وی همچنین تاکید کرد:" تا زمانی که اقدامات تهاجمی اسرائیل درباره قدس شرقی و کرانه باختری مورد بحث قرار نگیرد، نمی‌توان از عادی‌سازی روابط سخن گفت".

چلیک افزود: نتیجه اقدام امارات در به اصطلاح "عادی سازی" را نمی‌توان جدا از سیاست‌های این کشور در لیبی و یمن که نظم روابط بین کشورها در خاورمیانه را مختل کرده و بذر دشمنی و اختلاف را بین ملت‌ها می‌کارد، ارزیابی کرد.

سخنگوی حزب عدالت و توسعه در ادامه گفت: "در نظر گرفتن حساسیت‌های دولت فلسطین و مردم آن کلید صلح است. هر کسی که حامی صلح است باید اقدام امارات متحده عربی را محکوم کند. جامعه بین‌الملل باید از راه‌حل دو دولتی حمایت کند".

چلیک با اشاره به اینکه ترکیه در هر شرایط در کنار برادران فلسطینی خود خواهد بود، تصریح کرد: "برادران فلسطینی‌مان متوجه اراده قاطع رئیس جمهورمان در دفاع از مسئله فلسطین هستند".

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.