مذاکرات دولت افغانستان و طالبان به تاخیر افتاد

یک عضو تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان اعلام کرد که مذاکره با طالبان به دلیل عدم آزادی زندانیان باقیمانده از نیروهای دولتی به تعویق افتاده است.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، «حفیظ منصور» عضو تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان با طالبان با اعلام خبر تاخیر مذاکرات بین‌الافغانی گفت که دلیل آن آزاد نشدن شماری از افسران نظامی دولت است که هنوز در اسارت طالبان قرار دارند.

«غلام فاروق مجروح» از دیگر اعضای این تیم نیز به «تلویزیون یک» اظهارداشت که زمان آغاز مذاکرات مشخص نیست اما قرار است که تیم مذاکره‌کننده دولت در هفته جاری به قطر سفر کند.

از سوی دیگر، طالبان می‌گوید که در مدت یک هفته پس از آزادی کامل زندانیان این گروه، آماده آغاز مذاکرات است اما دولت افغانستان تاکنون 80 نفر از زندانیان را آزاد کرده است.

«اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان که دستور آزادی 400 زندانی باقیمانده طالبان را صادر کرده است به تازگی نیز اظهارداشت که آزادی این زندانیان احتمالاً افغانستان، منطقه و جهان را با خطر روبرو می‌سازد اما اقدام به آزادی ضروری است.

این اظهارات اشرف غنی برخی واکنش‌هایی را در پی داشت.

«رحمت‌الله نبیل» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان در این باره گفت اظهارات ضد و نقیض در مورد صلح آن هم از آدرس سران دولت، مردم افغانستان را بیشتر مطمئن می‌سازند که دولت هیچگونه راهکارى براى صلح ندارد، بلکه مجری "صلح نیابتى" است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.