آزادگان مصداق و نماد بارز و عینی ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان است

ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد بازگشت آزادگان به کشور اعلام کرد: آزادگان مصداق و نماد بارز و عینی ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر ظلم و زیاده‌خواهی دشمن هستند و تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی تصدیقی راستین بر این ادعا است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ امنیتی و دفاعی از مرکز ارتباطات و و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، ستادکل نیروهای ملسح ضمن تبریک فرارسیدن ۲۶ مردادماه، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد: ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ یادآور بازگشت غرورآفرین مردان و زنان آزاده‌ای است که در راه دفاع مجاهدانه از دین، انقلاب، شرف و خاک کشور پس از سال‌ها مقاومت در زندان‌ها و اسارتگاه‌های مخوف رژیم بعث عراق و تحمل شکنجه و دوری از عزیزان خویش به وطن بازگشتند و با تحقق وعده الهی «وَبَشِّرِ الصَّابرِینَ» شکیبایی مادران، پدران، همسران و فرزندان این آزادمردان و میلیون‌ها ایرانی به ثمر نشست.

در ادامه بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: پایبندی و وفاداری آزادگان سرافراز و عزیز به رسالت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتقادات و ارزش‌های دینی و ملی، از واقعیت‌ها و صحنه‌های ارزشمند دوران اسارت بود.

ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد بازگشت آزادگان به کشور اعلام کرد: آزادگان مصداق و نماد بارز و عینی ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر ظلم و زیاده‌خواهی دشمن هستند و تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی تصدیقی راستین بر این ادعا است.

ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: با وجود فشارها، تهدیدها و شکنجه‌های طاقت‌فرسای رژیم بعث عراق، رزمندگان غیور ایران اسلامی با الهام از مکتب انسان‌ساز اسلام و سیره ائمه اطهار (ع) و با درس گرفتن از زندگی سراسر نورانی و حماسه‌ساز حضرت زینب کبری (س) به‌عنوان اسوه صبر و پایداری، هیچ‌گاه از آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی عدول نکرده و همواره بر پاسداشت ارزش‌های اسلامی اهتمام نموده، با تأسی به فرهنگ عظیم عاشورا، شکوه مقاومت و سرافرازی را بر صحیفه درخشان ایران اسلامی ثبت کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: آزادگان مصداق و نماد بارز و عینی ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر ظلم و زیاده‌خواهی دشمن هستند و تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی تصدیقی راستین بر این ادعاست که استقلال، عزت و بالندگی امروز ایران اسلامی در برابر هجمه تحریم‌ها، توطئه‌ها و خباثت‌های نظام سلطه و جبهه استکبار و در رأس آن شیطان بزرگ آمریکای تروریست و رژیم جعلی و غاصب صهیونیسم حاصل مقاومت و آزادی‌خواهی ملت سرافراز ایران است که با رهبری حکیمانه، هوشیارانه و مقتدرانه فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به دست آمده است.

ستادکل نیروهای مسلح یادآور شد: آزادگان گنجینه‌های ارزشمندی هستند که تعمق و تأمل در دستاوردهای مقاومت سرافرازانه این عزیزان برای آحاد ملت شریف ایران و نسل‌های آینده این مرز و بوم، حیاتی و رسالتی خطیر و ارزشمند بوده و بازخوانی آن و اشاعه فرهنگ مقاومت و آزادی‌خواهی در برابر هرگونه توطئه دشمنان، رمز بقا، اعتلا و عزتمندی انقلاب اسلامی و کشور است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.