معرفی دبیر و هیأت داوران بخش عکس جشنواره مادر

نویسنده و پژوهشگر حوزه عکس و هنر، دبیر بخش عکس جشنواره مادر شد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر، به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی دومین جشنواره ملی فیلم و عکس «مادر» در دومین دوره از این جشنواره، فاطمه ابراهیمی به عنوان دبیر بخش عکس و احمد ناطقی، فرزاد هاشمی و منصوره معتمدی به عنوان اعضای هیأت داوران بخش عکس حضور دارند.

فاطمه ابراهیمی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی مدیریت انسان‌گرا با گرایش روابط انسانی و مدیریت و مدرس عکاسی پرتره است.

نویسنده و پژوهشگر حوزه عکس و هنر، دبیر بخش عکس جشنواره مادر شد.

او تا کنون معاونت آموزش خانه عکاسان ایران 1378-1382، مدیریت دفتر کودکان و نوجوانان خانه عکاسان ایران و مدیریت انجمن عکاسان فردا 1375 -1384 را بر عهده داشته و برگزاری بیش از 60 نمایشگاه عکس آینه ویژه نوجوانان در انجمن عکاسان فردا 1384-1375 را در رزومه خود دارد.

ابراهیمی نویسنده و محقق کتاب‌های مفاخر امروز همچون خاک عشق (داستان زندگی منیژه آرمین)، از سبزوار تا سرزمین رویا (داستان زندگی حمید سبزواری)، نبضم را بگیر همهمه بودن دارد، همسفر آسمان (داستان زندگی شهید سیدمرتضی آوینی) از انتشارات سوره مهر و نویسنده و کارگردان فیلم‌های مستند در حوزه زنان و کارآفرینان بوده است.

او همچنین دبیری و  مدیریت اجرایی همایش‌های پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری و مدیریت و برنامه‌ریزی بیش از 200 نشست تخصصی سینما در مراکز حوزه هنری استان‌های کشور را در کارنامه کاری خود دارد.

احمد ناطقی فارغ التحصیل کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دارای مدرک دکترای هنر با گرایش عکاسی، مؤلف کتاب‌های تصویری «مشق عشق» با موضوع حج، «تولد در زندان» مستند اجتماعی، «رسول عشق و امید»، «صدای سکوت» با موضوع حلبچه و «نقش عشق» با موضوع امام حسین (ع) است.

از جمله فعالیت‌های او می‌توان به گردآوری و ساماندهی آثار سینمای جهان در بخش فرهنگی بنیاد جانبازان، ریاست اداره عکس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران 1363 الی 1368، شرکت در اکثر عملیات‌های جنگی به عنوان عکاس و ثبت آثار متعدد در این زمینه و نهایتاً ثبت عکس‌های مشهور حلبچه که چاپ و انتشار آن در سراسر جهان نقش مهمی در توقف جنگ‌های شیمیایی ایفا کرد.

او همچنین بنیانگذار انجمن عکاسان فردا است و سابقه نویسندگی و کارگردانی تئاتر روی صحنه در موزه هنرهای معاصر، سینماتئاتر کوچک و تالار هنر را دارد و ناطقی برنده جایزه اول نمایشنامه‌نویسی دو دوره پیاپی دانشجویان سراسر کشور بوده است.

فرزاد هاشمی متولد 18 آبان 1339 در تهران و دانش‌آموخته مهندسی معماری  است و فعالیت عکاسی خود را همزمان با وقایع انقلاب در سال 1357 آغاز کرد.

هاشمی مؤسس و مدیر مسئول مجله عکس 1364 تا 1368، مؤسس و مدیر آژانس عکس صفیر از سال 1368 تا کنون، داور چندین نمایشگاه و دو سالانه عکس داخلی و بین‌المللی، مدیر مؤسسه فرهنگی سرزمین زیبای من، شرکت صنایع فرهنگی ایران، انتشارات سفیران و آژانس عکس صفیر، عضو هیأت مؤسس و هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران، نماینده انجمن عکاسان ایران در شورای عالی خانه هنرمندان ایران بوده است. منصوره معتمدی کارشناس طراحی و عکاس آژانس گتی ایمیجز است.

معتمدی همچنین نمایشگاه انفرادی کودکان خیابانی در سال 1381، نمایشگاه انفرادی کودکان گل‌فروش در خانه هنرمندان ایران در سال 1387، نمایشگاه 2 نفره با عنوان مسجد سلیمان 100 سال پس از نفت در سال 1387 را برگزار کرده و موفق به راهیابی و گذراندن دوره کارگاه World Press Photo (عکاسی خبری جهانی) در ایران در سال 85-86 و کسب جوایز متعدد در مسابقات ملی شده است.

جشنواره ملی فیلم و عکس «مادر» به همت مؤسسه فرهنگی و هنری نیلا فرهنگ و به منظور ارج نهادن به جایگاه والای مادر و با هدف توجه به تحول و تعالی انسانی و جامعه در اسفندماه سال‌جاری برگزار خواهد شد و فاطمه گودرزی نیز برای دومین‌بار دبیری این جشنواره را بر عهده دارد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.