رونمایی از جدیدترین سامانه هوشمند مدیریت ارتباط با نیروهای مسلح +عکس

نخستین سامانه هوشمند مدیریت ارتباط با نیروهای مسلح با حضور سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع رونمایی شد.

www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ امنیتی و دفاعی به نقل از وزارت دفاع، این سامانه مشتمل بر چهار زیرسامانه است که در بستر امن اطلاعاتی نیروهای مسلح، موضوعات مرتبط با تجهیزات نظامی و دفاعی را طی فرایندی هوشمند از سطح نیروهای عمل کننده و حوزه های عملیاتی نیروهای مسلح با حوزه «آماد» و از حوزه «آماد» با سازمان صنایع دفاع به صورت" برخط" برقرار می نماید.

طراحی و استقرار این سامانه هوشمند در پی آن است که دقت و سرعت پاسخگویی به مطالبات و درخواست های نیروهای مسلح را افزایش داده و این امکان را فراهم نماید تا نیروهای مسلح فرآیند پاسخگویی به مطالبات خود را به صورت دقیق ردیابی و درآن مشارکت فعال داشته باشند.

این سامانه هوشمند با هدف ارتباط و تعامل تنگاتنگ و لحظه ای در راستای راهبرد ویژه وزارت دفاع برای پشتیبانی از نیروهای مسلح طراحی شده است.

در حال حاضر شرایط بهره برداری از این سامانه هوشمند ارتباطی برای معاونت های «آماد» نیروهای مسلح مهیا شده است.

نخستین سامانه هوشمند مدیریت ارتباط با نیروهای مسلح با حضور سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع رونمایی شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جریان این مراسم از نمایشگاه توانمندی های سازمان صنایع دفاع بازدید کرد.

سرلشکر باقری در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی سازمان صنایع دفاع با تبریک موفقیت های بدست آمده توسط وزارت دفاع گفت: امروز می توانیم اعلام کنیم که در دفاع از کشور به خودکفایی کامل رسیده ایم و این موضوع موجب ایجاد یک بازدارندگی کارآمد و امنیت و دفاع پایدار برای کشور و اقتدار برای ملت سربلند ایران شده است

سرلشکر باقری با اشاره به سرعت و پیشرفت بسیار مناسب تولیدات وزارت دفاع در دوره جدید این وزارت خانه افزود: بحمدلله در دو سال اخیر این رشد و تکامل، از سرعت بالایی برخوردار بوده و به صورت چشمگیری توانسته است بخش اعظم نیازمندی ها را تامین کند.

وی افزود: انچه در این صحنه حائز اهمیت بوده و موضوع مهمی تلقی می شود این است که همه این تولیدات بر اساس یک الگوی مدون سلاح و تجهیزات و با نظر تمامی خبرگان و فرماندهان نیروهای مسلح تهیه شده و نقشه های راه عمیق و فکر شده ای است که کار را از ابتدا تا انتها کاملا ترسیم و همه گام ها را مشخص و قابل قضاوت است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بکارگیری شرکت های دانش بنیان داخلی را در تولید تجهیزات دفاعی حرکتی ارزشمند دانست و گفت: : استفاده مناسب از شرکت های دانش بنیان و ظرفیت دانشگاه های کشور موجب حذف هر گونه موازی کاری و کم شدن وابستگی به خارج شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در ادامه این بازدید گفت : مسئولین ، فرماندهان و مردم شریف ایران اسلامی مطمئن باشند،در مجموعه وزارت دفاع برای تامین خرد تا کلان محصولات دفاعی که نیاز صحنه رزم را تامین و برآورده می سازد ، هیچ نگاهی به بیرون مرزها نداریم و امروز تجهیزات دفاعی مورد نیاز کشور در تمامی سطوح و حوزه های رزم زمینی ، هوایی ، دریایی ، الکترونیک ، پدافندی ، و... به محض احساس نیاز توسط نیروهای مسلح، در یک فاصله زمانی منطقی و کوتاه ، با کیفیت مورد قبول و استاندارد در اختیارشان قرار می گیرد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.