ثبت‌نام عارف درانتخابات بعید است/باید بانهادهای امنیتی تعامل کنیم

عضو فراکسیون امید درباره کاندیداتوری محمدرضا عارف در انتخابات مجلس، گفت: بعید می‌دانم که او برای انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کند.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ دولت و مجلس ، در پاسخ به این سوال که آیا شورای عالی سیاستگذاری از شما برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس دعوت کرده است؟ گفت: شورای عالی سیاستگذاری از هیچ یک از اصلاح‌طلبان به صورت خاص برای ثبت نام در انتخابات مجلس دعوت نکرده است.

وی در خصوص طرح «سرا»، افزود: به نظر من طرح «سرا» موجب از بین رفتن دلسردی چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی خواهد شد. برخی چهره‌های اصلاح‌طلب احساس می‌کنند که در تعیین چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی کنار گذاشته می‌شوند و فقط برخی افراد در این خصوص تصمیم می‌گیرند.

عضو فراکسیون آماده مجلس اظهار داشت: طرح «سرا» این مشکل را از بین برده و موجب تقویت پایگاه اجتماعی جریان اصلاح‌طلبی می‌شود.

میرزایی در خصوص کاندیداتوری محمدرضا عارف در انتخابات مجلس گفت: بعید می‌دانم که او برای انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کند.

وی با بیان اینکه باید تعامل مجلس با نهادهای نظارتی، اطلاعاتی و امنیتی افزایش یابد، افزود: تا زمانی که رابطه مجلس با نهادهای نظارتی و امنیتی تقویت نشود، نمی‌تواند به وظیفه اصلی خود که وظیفه نظارتی و مقابله با فساد است، عمل کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: در حال حاضر نمایندگان ارتباطی با هیچ یک از نهادهای نظارتی ندارند و در جریان مسائل نیستند به همین دلیل نمی‌توانند نظارت درستی بر عملکرد مدیران و وزرا داشته باشند و عمدتاً مجلس در بعد نظارتی از طریق گزارشات ارباب رجوع و مردم ورود می‌کند.

میرزایی با انتقاد از روند قانونگذاری در مجلس، گفت: این نوع قانونگذاری مشکلی از مشکلات کشور حل نمی‌کند. مجلس باید قوانینی وضع کند که در زندگی روزمره شهروندان تاثیری ملموس داشته باشد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.