ترامپ اعزام نیروهای نظامی بیشتر به خاورمیانه را تکذیب کرد

به دنبال خبر منتشرشده توسط وال استریت ژورنال مبنی بر اعزام ۱۴ هزار نیروی نظامی بیشتر آمریکا به خاورمیانه، ترامپ روز جمعه این خبر را جعلی خواند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت: اخبارهای چند روز گذشته مبنی بر اعزام ۱۲ هزار نیروی نظامی به عربستان جعلی و دروغ است.

پیش از این نیز "آلیسا فرح" سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، گزارش روزنامه "وال استریت ژورنال" درباره برنامه واشنگتن جهت اعزام ۱۴ هزار نیروی نظامی جدید به خاورمیانه برای مقابله با ایران را تکذیب کرد.

فرح در توئیتی نوشت: گزارش منتشر شده از سوی وال استریت ژورنال، "اشتباه" است.

وی در بخش دیگری از این توئیت افزود: آمریکا برای مقابله با ایران ۱۴ هزار نیرو به خاورمیانه اعزام نمی‌کند.

روزنامه وال استریت ژورنال بامداد پنجشنبه به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد "دولت دونالد ترامپ در نظر دارد برای حضور نظامی گسترده‌تر در خاورمیانه ده‌ها کشتی، تجهیزات سخت افزاری نظامی و ۱۴ هزار سرباز دیگر برای مقابله با ایران به منطقه اعزام کند". 

براساس این گزارش، در صورت تحقق برنامه دولت ترامپ برای افزایش شمار نیروهای نظامی، شمار نیروهای آمریکایی در منطقه خاورمیانه در سال جاری میلادی دوبرابر خواهد شد.

آمریکا از ماه می سال جاری میلادی (اردیبهشت/خرداد) تاکنون مجموعا ۱۴ هزار نیروی نظامی را به همین بهانه به منطقه اعزام کرده است.

وال استریت ژورنال همچنین گزارش داده بود: انتظار می‌رود رییس جمهوری آمریکا در ماه جاری نیز تصمیمی در مورد استقرار نیروهای نظامی جدید اتخاذ کند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.