رد پای یک شرکت انگلیسی در اختلاس‌های پاکستان

مسئولین پاکستانی از کشف و متوقف شدن فعالیت‌های یک شرکت انگلیسی در کراچی خبر دادند که در پول شویی‌های کلان نقش داشته است.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از جیو تی وی؛ مسئولین پاکستانی از کشف و متوقف شدن یک شرکت انگلیسی در شهر کراچی خبر دادند.

گزارش‌ها حاکی است این شرکت انگلیسی در پول شویی‌های کلان نقش داشته است و علاوه بر ارتباط با گروه‌های مافیایی در ایتالیا فعالیت‌های غیرقانونی دیگری نیز در کارنامه دارد.

این شرکت انگلیسی با بسیاری از افراد و شرکت‌هایی که نامشان در پرونده کلان فساد مالی پاناما لیکس آمده است نیز همکاری داشته است.

گفته می شود این شرکت انگلیسی کارمندانی از کشورهای خاورمیانه نیز داشته است و دست به جابجایی مبالغ سنگین غیرقانونی زده است.

مقامات پاکستانی در حالی از کشف این شرکت انگلیسی خبر می‌دهند که بسیاری از سران حزب نواز و حزب مردم پس از متهم شدن به فساد مالی به خاک لندن فرار کرده‌اند.

در حال حاضر علاوه بر نواز شریف و شهباز شریف، فرزندان آنها و افرادی نظیر «اسحاق دار» وزیر سابق دارایی پاکستان و «الطاف حسین» رئیس سابق حزب متحده نیز در انگلیس زندگی می‌کنند.

نکته جالب این است که دولت انگلیس همکاری لازم برای بازگرداندن این افراد به پاکستان را ندارد و برخی از این افراد که حتی جرم آنها اثبات شده است حاضر نیستند خاک لندن را ترک کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.