برنامه تخلیه آب از 3 سد تهران/ شناسایی 67 نقطه حادثه‌خیز در تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با تأکید بر اینکه 67 نقطه حادثه‌خیز در تهران است که در حین بارش‌ دچار مشکل می‌شوند گفت: اگر بارش‌ها شدت بگیرد، برنامه تخلیه برای 3 سد تهران داریم و احتمالا مجبور می‌شویم مقدار تخلیه را بیشتر کنیم.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ نفت و انرژی سیدحسن رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که آیا بارش‌های اخیر باعث خواهد شد در تخلیه سدهای 5‌گانه تهران تغییراتی ایجاد شود، گفت: بارش‌های امسال خوش‌بختانه مناسب بوده است، اما باید اذعان شود که مشکلی در سد لار و طالقان وجود ندارد و اگر شدت بارش‌ها افزایش یابد، مجبور می‌شویم میزان تخلیه آب از پشت سدها را بیشتر کنیم، تا مشکلی رخ ندهد.

*برنامه تخلیه آب از 3 سد تهران

وی افزود: برنامه تخلیه آب برای سه سد کرج، لتیان و ماملو وجود دارد و اگر بارش‌ها شدت بگیرد، مقدار تخلیه آب از پشت این سدها را بیشتر خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه این اقدامات با هماهنگی فرمانداران و استانداران انجام خواهد شد، اظهار داشت: در حال حاضر حجم مخازن سدهای 5‌گانه تهران نسبت به پارسال وضعیت بهتری دارد، به طوری که در حال حاضر 803 میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای پنج‌گانه تهران ذخیره شده که نسبت به پارسال 233 میلیون مترمکعب و نسبت به سال‌های نرمال 94 میلیون مترمکعب بیشتر است.

*غیبت‌های مکرر شهردار تهران در جلسات

رضوی در پاسخ به این سؤال که در جلسه مدیریت بحران انتقادی به غیبت‌های مکرر شهردار تهران در جلسات داشتید، گفت: انتقاد از شهردار تهران این است که در جلسات غایب است و حضور پیدا نمی‌کند، به هر حال بحث ما این است که تصمیماتی گرفته می‌شود که نیازمند حضور و دستور شهردار تهران دارد.

وی با بیان اینکه به خاطر مشکلات ایجاد شده در بارش‌های چند روز گذشته شهردار تهران از مردم عذرخواهی کرد، گفت: به اعتقاد بنده به جای عذرخواهی بهتر است کار شود، اما باز هم می‌گویم که بحث ما سیاسی نیست و اتفاقاً اقدامات خوبی هم از سوی شهرداری در دو سال گذشته شده است.

وی ادامه داد: بیش از 67 نقطه حادثه‌خیز تهران شناسایی شده است که به هنگام وقوع بارش مشکلاتی برای مردم ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: به هر حال وقتی شهردار تهران حضور داشته باشد ما راحت‌تر کارها را پیش می‌بریم، چرا که مدیران تصمیم می‌گیرند و زیرمجموعه به آن عمل می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مشکل ما این است که ما اصلاً شهردار تهران را نمی‌بینیم، گفت: این نقاط  حادثه‌خیز بیشتر در مناطق یک، دو و 20 است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.