شاه مغرب وزیر امورخارجه آمریکا را به حضور نپذیرفت

"محمد ششم" شاه مغرب پنجشنبه شب "مایک پمپئو" وزیر امورخارجه آمریکا را در رباط به حضور نپذیرفت.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی "روسیا الیوم"، وزیر امورخارجه آمریکا روز پنجشنبه وارد رباط پایتخت مغرب شد و با "سعدالدین العثمانی" نخست وزیر، "عبداللطیف حموشی" مدیرکل امنیت ملی مغرب دیدار کرد و پس از آن قرار بود به دیدار محمد ششم برود، اما به دلایل نامعلومی این دیدار لغو شد.

با وجود دعوت از رسانه‌ها به وزارت امورخارجه مغرب برای شرکت در کنفرانس مطبوعاتی پمپئو و"ناصر بوریطه" همتای مغربی‌اش، این کنفرانس و ضیافت شام توسط شاه مغرب با پمپئو نیز لغو شد.

منابع آگاه به روزنامه مغربی "هسپرس" گفته‌اند که تغییر برنامه‌های پمپئو به مذاق مغرب خوش نیامد، بویژه آن که قرار بود سفر وی به رباط دو روزه باشد اما ناگهان تغییر کرد و یک روز بیشتر طول نکشید.

در مقابل، منابع آمریکایی علت لغو دیدار شاه مغرب و پمپئو را بازگشت وی به واشنگتن به خاطر مسائل مرتبط با استیضاح "دونالد ترامپ" رییس جمهوری ایالات متحده دانستند.

شبکه تلویزیونی "آی ۲۴" رژیم صهیونیستی پیشتر گفته بود که سفر وزیر امورخارجه آمریکا به مغرب با هدف عادی سازی روابط میان رباط و تل آویو و رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.