تقویت همکاری تاجیکستان و چین در زمینه مبارزه با تروریسم

وزیر کشور تاجیکستان در سفر به چین با معاون آژانس دولتی توسعه همکاری های بین المللی این کشور دیدار و در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی گفت‌وگو کردند.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا در دوشنبه، «رمضان رحیم زاده» وزیر کشور تاجیکستان با «لو بینیا» سفیر چین در دوشنبه و «دین باتسین» معاون آژانس دولتی توسعه همکاری های بین المللی این کشور دیدار کرد.

در جریان این دیدار مسائل مربوط به تقویت همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی، جدایی طلبی، قاچاق مواد مخدر، سلاح و قاچاق انسان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بنا بر این گزارش مرکز مطبوعاتی وزارت کشور تاجیکستان، طی این ملاقات همچنین مسائل مربوط به تبادل اطلاعات عملیاتی میان مقامات ذیربط دو کشور و سایر موضوعات مورد علاقه دو طرف بررسی شد.

طرفین در این دیدار تعدادی از پیشنهادات مفید در زمینه مبارزه مشترک با تهدید و خطرات زمان معاصر از جمله جرایم سازمان یافته فراملی ارائه کردند.

دو طرف در این ملاقات آمادگی خود برای توسعه و گسترش بیشتر روابط میان تاجیکستان و چین علام کردند.

این ملاقات در فضای دوستی، درک متقابل و حسن تفاهم صورت گرفت.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.