نهار کاری نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با دونالد ترامپ

نماینده روسیه در سازمان ملل گفت، در نهار کاری با "دونالد ترامپ"، مسائل پیرامون کره شمالی، ایران، لیبی و افغانستان بررسی شده و رئیس جمهوری آمریکا وعده داد که مشکل عدم صدور روادید برای مقامات روسی را بررسی کند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل پس از برگزاری ناهار کاری با "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ وعده داده است که وضعیت به وجود آمده پیرامون عدم صدور روادید برای هیئت‌‌های نمایندگی روسی برای شرکت در رویدادهای سازمان ملل را بررسی کند.

این دیپلمات بلندپایه روس با اشاره به اینکه در نشست با رئیس جمهوری آمریکا، مسائل پیرامون کره شمالی، ایران، لیبی و افغانستان مورد بررسی قرار گرفت، یادآور شد: «این نشست خوب و جالب توجه بود. مذاکرات شفاف و مسائل مختلفی در آن مورد بررسی قرار گرفت. دونالد ترمپ در مباحثات مطرح شده شرکت کرده و به سخنان نمایندگان گوش می‌داد.

وی توضیح داد، نهار کاری ترامپ با نمایندگان کشورهای عضو دائم و غیردائم شورای امنیت انجام شد و با توجه به این مسئله برنامه‌ریزی شده بود که در ماه دسامبر ریاست شورای امنیت به ایالات‌متحده منتقل شده است.

نماینده روسیه در عین حال اعلام کرد که شورای امنیت در تاریخ 18 دسامبر( 27 آذر ماه) روند اجرای قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت درباره برنامه هسته‌ای ایران را بررسی خواهد کرد.

نبنزیا همچنین گفت که وی به شوخی به رئیس جمهوری آمریکا گفته که چرا در کاخ سفید "اتاق روسیه" وجود ندارد، درحالی که "اتاق چین" وجود دارد و ترامپ وعده داد که به این مسئله هم رسیدگی خواهد کرد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.