آمریکا به هیچ تعهد خود در برابر ایران پایبند نبوده است

سفیر اسبق ایران در کشورهای چین و پاکستان گفت: ایران و آمریکا تاکنون پنج توافقنامه با هم داشته‌اند که آمریکا به هیچیک از مفاد آنها عمل نکرده است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه، جواد منصوری روز شنبه در همایش "رسالت دانشگاهیان در برابر استکبار جهانی" در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد افزود: نخستین موافقتنامه مربوط به بیانیه الجزایر و آخرین آن مربوط به برجام است که در آنها آمریکا به تعهدات خود عمل نکرد. همچنین آمریکا به تعهدات خود در زمینه آزادی گروگانهایش در لبنان، در مورد افغانستان، و تعهدات خود در مورد عراق و خلیج فارس هم عمل نکرده است.

وی ادامه داد: براساس برخی از این تعهدات آمریکا باید نیروهای خود را از خلیج فارس و افغانستان خارج می‌کرد و همچنین تحریم‌های  های ایران را برمی‌داشت که انجام نداد.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های نظام سلطه زیاده‌طلبی است گفت: از نظر آنها عدالت معنا ندارد. کسی که به خدا و قیامت ایمان ندارد، عدالت برای او بی‌معناست. نظام سلطه برای غیر از خود، ارزشی قائل نیست.

منصوری افزود: شناخت دشمن ضرورت بقای ماست. قرآن کریم دشمن شناسی و راه مقابله با آن و همچنین دوست شناسی و راه ارتباط و دوستی را به ما نشان می‌دهد. به هر نسبت که دشمن را بهتر بشناسیم و ابزار مناسب برای مقابله با آن را فراهم کنیم ماندگار خواهیم بود.

وی ادامه داد: در پنج هزار سال گذشته ایران به خاطر موقعیت و ثروت خود مورد توجه بوده و امروز انقلاب اسلامی هم اضافه شده است. دشمنان به خاطر انقلاب ما را تحمل نمی‌کنند.

وی گفت: در دانشگاه باید کرسی استعمارشناسی راه بیندازیم. انعطاف و عقب نشینی و تعامل با دشمن فایده ندارد، سرنوشت آمریکا هم طبق قرآن و تاریخ، سقوط و فروپاشی است.

منصوری افزود: آنها از مبارزه با انقلاب دست برنمی‌دارند چون اگر انقلاب بماند، استکبار رفتنی است. تفکری که می‌گوید دست از انقلاب برداریم اسلامی نیست. اگر قرار بر این بود که انقلاب نمی‌کردیم.

وی ادامه داد: دشمنان آثار انقلاب اسلامی را در سراسر دنیا مشاهده می‌کنند و به همین دلیل علیه ما به راه افتاده اند. ۵۰ درصد بودجه موساد علیه ایران است. ما در دنیای آینده تعیین کننده هستیم. امروز انقلاب محدود به مرزهای ایران نیست.

همایش رسالت دانشگاهیان در برابر استکبار جهانی مدت یک روز در سالن اجتماعات مجتمع علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.