بلاتکلیفی در بازار آهن فروشان/ ارزان فروشی فولاد در بازارهای صادراتی

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه در حال حاضر هر تن فولاد ایران در بازارهای صادراتی ۳۶۰ دلار اما هر تن فولاد ترکیه ۳۹۰ دلار به فروش می‌رسد، گفت: از دولت می خواهیم یک برنامه روشن برای صنعت فولاد به کار گیرد تا قیمت ها در این بخش متعادل شود.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ بازار و بورس ، با اشاره به اینکه وضعیت صنعت فولاد مشخص نیست و همین موضوع تأثیرات منفی خود را بر بازار فروش آهن و فولاد گذاشته است، اظهار داشت:  علاوه بر این رکود ساخت و ساز هم باعث شده تا کمتر خرید و فروشی در بازار آهن اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر تن فولاد ایران در بازارهای صادراتی 360 دلار اما هر تن فولاد ترکیه 390 دلار به فروش می‌رسد، افزود: این ارزان فروشی آسیب های جدی را به صنعت فولاد کشور وارد می‌کند. علاوه بر این متأسفانه در بازار داخلی هم هیچ برنامه روشن و خاصی برای توسعه و رفع مشکلات صنعت فولاد اعلام نشده که همین امر تولیدکنندگان و فروشندگان آهن و فولاد را با مشکلات جدی روبه رو ساخته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تصریح کرد: هم‌اکنون قیمت آهن 250 تا 300 تومان افزایش یافته است که این موضوع ربطی به بازار نداشته و به معنای گران شدن آهن نیست بلکه نوسانات قیمتی در بخش فولاد عامل این امر شده است.

 رستگار با اعلام اینکه نقش بخش خصوصی در بازار آهن و فولاد کم رنگ شده است، گفت: از دولت می خواهیم یک برنامه روشن برای صنعت فولاد به کار گیرد تا قیمت ها در این بخش متعادل شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.