صدرالحسینی: ابهام درباره هلاکت البغدادی/ گزارشات ضدونقیض است

تحلیلگر مسائل غرب آسیا گفت: چگونگی مرگ البغدادی و تناقضاتی که در گزارشات ترامپ وجود دارد، ابهام کشته شدن وی را افزایش می‌دهد و علت اعلام چنین خبری این است که ترامپ هیچ دستاوردی در غرب آسیا نداشته و دست او برای انتخابات خالی است.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش با دکتر سید رضا صدرالحسینی تحلیلگر مسائل غرب آسیا به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سیدرضا صدرالحسینی در آغاز با اشاره به ابهام درباره خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی، گفت: به نظر می رسد این ابهام غیر واقعی نیست زیرا اگر به تاریخ مرگ البغدادی توجه کنیم، خواهیم فهمید این نهمین بار است که از سال 2017 خبر مرگ سرکرده گروه تروریستی داعش منتشر شده است. به نظر می رسد انتشار خبر مرگ البغدادی با اهدافی خاص و نه با هدف مبارزه با تروریست و داعش باشد.

وی افزود: کشورهایی که نام آن ها در این عملیات برده شده است، واکنش مثبتی نشان ندادند و روسیه و سخنگوی وزارت دفاع این کشور اعلام کرده است هماهنگی برای انجام این عملیات با روسیه انجام نشده است و در بخش ادلب نیز هیچ گونه گزارش عملیاتی از آمریکایی ها و هواپیماهای این کشور مشاهده نکرده ایم که این نکته بسیار مهمی است.

تحلیلگر مسائل غرب آسیا به فضای سیاسی آمریکا اشاره و بیان کرد: در محافل سیاسی آمریکا انتشار خبر کشته شدن البغدادی را به این دلیل عنوان کردند که ترامپ هیچ دستاوردی در غرب آسیا نداشته است و دست وی برای انتخابات آینده خالی است. چگونگی مرگ البغدادی و تناقضاتی که در گزارشات ترامپ وجود دارد، این ابهام را افزایش می دهد و علامت سوالی بر روی اصل موضوع به وجود می آید.

 

وی با اشاره به ایجاد گروه داعش توسط آمریکایی ها اظهار کرد: البغدادی در سال 2006 در زندان های آمریکا بود اما بعد او را در خاورمیانه در حالی که گروه داعش را تشکیل داده است، یافتیم. حقیقت آن است، مرگ یا زنده بودن البغدادی خیلی تاثیری بر مسئله تروریسم تکفیری نخواهد داشت.

صدرالحسینی تصریح کرد: واقعیت امر این است، آمریکایی ها صداقت خودشان در مبارزه با تروریسم را کاملا از دست داده‌اند و هیچ گاه در این رابطه با صداقت سخن نگفته اند. دراین میان یک تناقض دیگر نیز وجود دارد؛ از یک طرف وزیر دفاع ترامپ اعلام می کند نیروهای تازه نفس خودمان را برای مراقبت از چاه های نفت سوریه و جلوگیری از دست انداز داعش اعزام کرده‌ایم اما از سوی دیگر ترامپ اعلام می کند داعش را از بین برده‌ایم و این نشان از یک تناقض است و مردم دنیا و تحلیلگران متوجه این تناقضات هستند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.