اعلام زمان پخش ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس از رادیو تهران

ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس برای پخش از شبکه رادیویی تهران اعلام شد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ فرهنگ عمومی به نقل از رادیو تهران، شبکه رادیویی تهران به مناسبت گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس، با تدارک ویژه برنامه های متنوع یاد و خاطره شهدا و رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) را گرامی می دارد.

داستانی از روزهای دفاع مقدس با صدای بهروز رضوی

داستان «اسماعیل، اسماعیل» اثر زنده یاد محمود گلابدره ای از امروز شنبه ۲۹ شهریور ماه تا پنجشنبه ۳ مهر ماه، از ساعت ۲۳:۳۰ در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران با صدای بهروز رضوی بازخوانی می شود.

داستان «اسماعیل، اسماعیل» یکی از اولین آثار داستانی دفاع مقدس است که در سال ۱۳۶۰ منتشر شده و چندین بار در شمارگان بالا تجدید چاپ شده است. گلابدره ای در این داستان، ماجرای خانواده ای را روایت می کند که با اولین هجوم دشمن، از اهواز به شوشتر فرار می کنند و در آنجا ساکن می شوند.

گفتگو با فیلمسازان دفاع مقدس

برنامه «صحنه» در گفتگو با هنرمندان و چهره های مردمی هر شب ساعت ۲۱ روی آنتن رادیو تهران می رود.

این برنامه که به تهیه کنندگی محمد بخشایش تهیه و تولید می شود در هفته دفاع مقدس به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد شهدا، با معرفی فیلم های دفاع مقدس و گفتگو با سازندگانی که صاحب سبک سینمای دفاع مقدس هستند، پخش خواهد شد. مخاطبان در این بخش از برنامه گفتگو درباره فیلم هایی با محتوای صلح، آزادی و ... را می شنوند.

تهران میدان شهدا

شبکه رادیویی تهران در برنامه «تهران میدان شهدا» ضمن تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران با همسر شهید، فرزندان و والدین شهدا گفتگو و یاد و خاطره شهدا را گرامی می دارد. این برنامه کاری از گروه تهران و رویدادها است که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس به مدت یک هفته به معرفی فرماندهان و سرداران شهید می پردازد. در این برنامه بیشتر با زندگی و خاطرات شهید یاسینی، شهید کشوری، شهید شیرودی، شهید اردستانی، شهید همت، شهید زین الدین، شهید غلامرضا رهبر آشنا می شویم.

 گفتگو با فرماندهان راهبردی

مخاطبان رادیو تهران می توانند هر روز برای آگاهی بیشتر از اتفاقات و رویدادهای روز، گفتگوهای ویژه برنامه «پارک شهر» رادیو تهران را که با مسئولان کشوری و لشکری در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ارتباط برقرار می کند، بشنوند.

این برنامه در هفته دفاع مقدس در گفتگو با فرماندهان راهبردی و چهره های شاخص و تاثیرگذار در جنگ تحمیلی به عملیات های مهم می پردازند.

ویژگی های دفاع مقدس

مجموعه برنامه «گفتاورد» برنامه‌ای گفتگو محور در ساحت اندیشه، تاریخ و سیاست است که شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۲۲ روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز پخش می شود. این برنامه که به تهیه کنندگی معصومه خیاطون تهیه و تولید می شود در هفته دفاع مقدس در گفتگو با کارشناسان به ویژگی های دفاع مقدس و تفاوت آن با سایر جنگ ها و ... می پردازد.

 پزشکان عرصه دفاع مقدس و مدافعان سلامت

«تهران کلینیک» مجله ای پزشکی و روانپزشکی است که علاوه بر موضوعات پزشکی به مسائل و مشکلات مردم در زمینه سلامت اختصاص یافته است. این برنامه در هفته دفاع مقدس از ساعت ۱۰ در گفتگو با پزشکان و پرستاران عرصه دفاع مقدس که هم اکنون در عرصه مدافعان سلامت کوشا هستند با مرور خاطرات و دستاوردهای ۸ سال جنگ تحمیلی پخش می شود.

علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.