۴۰۰ روستای ایران با حضور وزیر نیرو آبرسانی شد

عملیات آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۲۰ استان روز یکشنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در همدان از طریق برقراری ارتباط تصویری آغاز شد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ نفت و انرژی، وزیر نیرو در آیین بهره‌برداری از این طرحها در استانداری همدان گفت: این طرح در قالب هفته بیست و یکم پویش بزرگ "هرهفته؛الف_ب_ایران" گنجانده شده و در مجموع برای آبرسانی به این روستاها ۳۷۹ میلیارد تومان اعتبار سرمایه گذاری شده است.

رضا اردکانیان با بیان اینکه با آبرسانی به این روستاها ۲۸۱ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار می شوند اظهار داشت: به منظور اجرای این طرح، حفر و بهسازی بیش از ۶۷ حلقه چاه، چشمه و قنات در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ساخت و توسعه مخزن‌های ذخیره آب با گنجایش ۴۸ هزار متر مربع، اجرای ۸۳۰ کیلومتر خط انتقال و ۳۸۰ کیلومتر شبکه توزیع برای آبرسانی به این روستاها اجرا شده است.

اردکانیان افزود: ۸۰ باب ایستگاه پمپاژ آب و سامانه آب شیرین‌کن با گنجایش ۶۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز از دیگر زیر ساخت های این طرح است.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: در سال جهش تولید پویش بزرگ "هر هفته الف_ب_ایران" "ساخت و سازها؛ ساز و کارها" کمک زیادی به اجرای طرح‌های آب و برق می‌کند.

وزیر نیرو صبح امروز یکشنبه در پویش هر هفته الف- ب-ایران (ساخت و سازها) و (ساز و کارها) هفته بیست و یکم به استان همدان سفر کرد و در این سفر طرحهای
سد مخزنی نعمت آباد، آبرسانی به ۳۰ روستا در سطح استان همدان، سه طرح تامین برق و افزایش ظرفیت در ملایر، رزن، اسدآباد را افتتاح می کند و عملیات اجرایی خط ۴۰۰ کیلوولت ملایر_خرم آباد نیز آغاز می شود.

برای این طرحها در مجموع۵۸۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.