۱۷ روستای قم از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند

همزمان با هفته بیست و یکم پویش ملی هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور کلیپ کنفرانسی وزیر نیرو طرح آبرسانی به ۱۷ روستای استان قم به بهره‌برداری رسید.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ نفت و انرژی، به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب قم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب این استان در آیین گشایش این طرح‌ها که همزمان با بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی به ۴۰۰ روستای کشور و با حضور ویدئو کنفرانسی رضا اردکانیان وزیر نیرو صورت گرفت، با قدردانی از توجه ویژه وزارت نیرو به طرح‌های آبرسانی روستایی گفت: امروز سه مجتمع آبرسانی شهدای کهک در بخش کهک، شهید علیمحمدی در بخش جعفرآباد و قاهان در بخش خلجستان وارد مدار بهره‌برداری شد.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این مجتمع‌ها ۱۷ روستای قم با جمعیتی بالغ بر ۱۴ هزار و ۶۰۰ تَن از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند اظهار داشت: تامین آب شرب سالم و بهداشتی از منابع پایدار همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم این منطقه به شمار می‌رود که با افتتاح این طرح ها تا حدود زیادی این مشکل برطرف می‌شود.

 صادق پور خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح ها پنج ایستگاه پمپاژ، ۱۷ کیلومتر خط انتقال و حدود ۴ هزار مترمکعب مخزن، با کیفیت بسیار مطلوب و تاسیسات به‌روز و کارآمد و استفاده از مصالح با کیفیت احداث شده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح ها از سال ۹۵ آغاز شده و در شهریورماه سال جاری به پایان رسیده است یادآور شد: آبرسانی به این روستاها در مجموع با اعتباری بالغ بر ۱۳۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که بخش عمده‌ای از آن از محل صندوق توسعه ملی و بخشی نیز از اعتبارات متمرکز قانون بودجه تامین شده است.

مدیرعامل آبفای قم با بیان اینکه این طرح ها در دوران ساخت موجبات اشتغال مستقیم ۳۵ تَن و در دوران بهره‌برداری نیز ۶ تَن را فراهم آورده است گفت: بهره‌برداری از این طرح ها و تامین آب سالم و بهداشتی پایدار برای روستاهای هدف، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را به دنبال دارد که این مهم به تداوم تولید، فعالیت و اشتغال در سکونتگاه‌های روستایی کمک شایانی خواهد کرد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.