رئیس‌ تایوان: پکن از تحریک دست بردارد و خویشتندار باشد!

رئیس‌ تایوان بی‌توجه به اصل چین واحد ادعا کرد: پکن از تحریک دست برداشته و خویشتندار باشد!

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از خبرگزاری رویترز، «تسای اینگ-ون» رئیس‌ تایوان امروز یکشنبه ادعا کرد که نزدیک شدن هواپیماهای چینی به سوی این منطقه نشان از آن دارد که پکن تهدیدی برای کل منطقه است!

رئیس‌ تایوان در این باره مدعی شد: به باور من، این فعالیت‌ها کمکی به تصویر بین‌المللی چین نکرده و سبب می‌شود مردم تایوان بیشتر در وضعیت دفاعی قرار بگیرند. علاوه بر این، دیگر کشورهای منطقه نیز درک بهتری از تهدید چین پیدا کرده‌اند. حزب کمونیست چین باید از تحریک دست برداشته و خویشتندار باشد.

گفتنی است، نیروی هوایی تایوان چندی پیش مدعی رهگیری ۱۸ فروند جنگنده چینی شد که ادعا می کرد حریم هوایی این منطقه را نقض کرده‌اند.

این در حالی است که چین همواره به آمریکا و متحدان غربی درباره خط قرمز خود مبنی بر لزوم احترام به اصل چین واحد که مستلزم عدم تحریک جریان‌های جدایی‌طلب مناطق تابعه شامل تایوان، هنگ کنگ، ماکائو و تبت است؛ هشدار داده است.

با این وجود، آمریکای تحت امر دونالد ترامپ با استناد به رویکرد چرخش به ایندوپاسیفیک و با هدف ممانعت از قدرت‌یابی چین، دست به اقداماتی می‌زند که علاوه بر جدال دیپلماتیک، بیم رویارویی نظامی دو کشور را نیز افزایش می‌دهد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.