نشست کمیسیون امنیت ملی با حضور نمایندگان گروه‌های مقاومت برگزار شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی عادی سازی روابط بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی با حضور نمایندگان گروه‌های مقاومت در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، ابوالفضل عمویی از برگزاری نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور نمایندگانی از گروه‌های مقاومت خبر داد و گفت: در این نشست درباره توافق کشورهای امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی تبادل نظر شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در این جلسه «خالد قدومی» نماینده جنبش حماس در تهران،   «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، «صلاح فحص» نماینده جنبش لبنان در تهران و «سید عبدالله صفی‌الدین» نماینده حزب الله لبنان در تهران ارزیابی خود را در باره اتفاق‌ات رخ داده برای کشورهای حاشیه خلیج فارس و فشار آمریکایی‌ها برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ارائه کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر خاطرنشان کرد: نمایندگان نیروهای مقاومت در این نشست روند عادی سازی امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی را تقبیح و تاکید کردند که حرکت رخ داده از سوی کشورهای بحرین و امارات پذیرفتنی نیست و نفرت تنها آورده حاکمان این دولت‌ها خواهد بود.

عمویی تلاش صورت گرفته برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را مبتنی بر نیازهای نتانیاهو و ترامپ در سیاست داخلی و انتخابات پیش روی ایالات متحده دانست و تصریح کرد: متاسفانه دولت‌های امارات و بحرین وارد مسیر غلطی شدند.

وی ادامه داد: دراین جلسه راه حل موضوع فلسطین، مقاومت و وحدت جریان‌های مقاومت عنوان شد و نمایندگان گروه‌های مقاومت بر ضرورت بر ضرورت وحدت میان گروههای مقاومت تاکید کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام همبستگی اعضای کمیسیون با مردم فلسطین تصریح کرد: در این جلسه نمایندگان با ضرورت اولویت دادن به موضوع فلسطین تا آزاد سازی قدس شریف  و حمایت مجلس از جریان‌های مقاومت تاکید کردند.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: در بخش دوم نشست امروز کمیسیون بندهای مختلف قوانین برای طرح تاسیس سازمان پدافند غیرعامل در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، ۲۵ مهرماه در واشنگتن قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد.           

رژیم صهیونیستی روابط خود را با امارات متحده عربی و بحرین عادی کرده و این دو کشور به همراه عربستان به هواپیماهای صهیونیستها اجازه داده‌اند که از حریم هوایی آنها استفاده کنند؛ مسأله‌ای که بسیاری آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.