رییس سازمان اطلاعات دولت صنعا: عربستان و امارات حامی اصلی القاعده و داعش هستند

رییس سازمان اطلاعات نظامی دولت صنعا وابسته به انصارالله شامگاه یکشنبه گفت که این سازمان اسناد و مستندات متقنی در اختیار دارد که نشان می‌دهد، کشورهایی (مانند عربستان، امارات و آمریکا) که از اقدامات قانونی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان مأرب (مرکز یمن] ابراز نگرانی کرده‌اند حامی تروریست‌های القاعده و داعش هستند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا از تارنمای شبکه خبری المسیره یمن، "عبدالله الحاکم" در این باره گفت: تصمیم حاکمیتی یمن، خط قرمز ماست و هرگز اجازه نخواهیم داد که کشوری بخواهد با توجیهات دروغ یا ادعاهای پوچ در آن دخالت کند و همه باید به خوبی از این پیام آگاه باشند.

الحاکم اضافه کرد: کشورهایی که خیلی زود نگرانی خود را نسبت به اقدامات قانونی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به همراه قبایل مأرب برای مقابله با عناصر تروریستی از جمله القاعده و داعش در این منطقه انجام دادند، همان کشورهایی هستند که اسناد و مدارک حمایت و پشتیبانی آنان را از این عناصر به اثبات می‌رساند.

رییس سازمان اطلاعات نظامی یمن گفت: در صورت ضرورت، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی از هیچ گونه تلاشی برای اعلام تمام زوایای پنهان حمایت این کشورها از تروریست‌ها تردید نخواهد کرد و این مسأله برای افکار عمومی یمن، منطقه و جهان مشخص خواهد شد که کشورهای ذی نفوذ حامی اصل تروریسم در یمن هستند و  برای آنان حمایت سیاسی، لجستیکی و اطلاعاتی را فراهم آورده‌اند.

وی ادامه داد: تصمیم آزادسازی استان مأرب، یک تصمیم حاکمیتی ملی است و ملت یمن قاطعانه مخالف هرگونه دخالت در امور داخلی خودشان هستند.

الحاکم اظهار کرد: درک این که برخی کشورهای چه عجله‌ و شتابی در حمایت از عناصر تروریستی و جنایتکار در استان مأرب دارند، برایمان دشوار است، گویا آنها با این کار می‌گویند که مأرب باید همچنان کانون همیشگی تروریسم بماند.

شبکه المسیره چندی پیش نیز گزارش داد که عناصر تروریستی به سرکردگی «راید بن سعود بن معیلی»، «سلمان بن علی حمد بن میقان» و «عبدالله المکنی» برای جنگ در محور عملیاتی مأرب، از سوریه به یمن آمدند.

بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی برای جنگ در محور عملیاتی مأرب به ویژه پس از شکست‌هایی که متحمل شدند، به عناصر القاعده و داعش متوسل شده است.

پیش‌تر نیز رسانه‌ها از هلاکت «ابو الولید العدنی» سرکرده گروه تروریستی داعش در یمن و دستگیری شماری دیگری از عناصر این گروه خبر دادند.

این نخستین باری نیست که نیروهای منصور هادی برای انجام عملیات در مناطق یمن که محل حضور عناصر داعش و القاعده است به آن ها متوسل می‌شوند.

بر اساس گزارش رسانه‌های یمنی، نیروهای وابسته به عربستان سعودی بهمن ماه گذشته نیز حدود ۱۵۰ نفر از عناصر سازمان تروریستی القاعده را از استان‌های «ابین، حضرموت و  بیضا» به شهر «مأرب» یمن اعزام کرده بودند.

نیروهای متجاوز عربستان در حملات خود علیه مردم یمن از گروه‌های مختلف تروریستی استفاده می‌کنند و گزارش‌های رسانه‌ای، حضور نیروهای تروریستی و مزدوران آنها را در نبرد علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تأیید کرده‌اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.