تمام راه‌های صعود استقلال؛ وقتی کارت زرد و قرمز، آبی‌ها را نجات می‌دهد

استقلال در صورت پیروزی برابر الاهلی در هفته پایانی امیدوار به صعود خواهد بود ولی شرایط خاصی باید حاکم شود تا این تیم به مرحله بعدی راه پیدا کند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس ورزشی امروز نیوز؛ فوتبال ، تیم فوتبال استقلال تهران در سومین بازی خود در مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا برابر الشرطه عراق به تساوی یک بر یک رسید و ۲ امتیازی شد تا همچنان امیدوار به صعود باشد.

استقلال در حال حاضر ۲ امتیازی است و باید به مصاف الاهلی برود که با ۶ امتیاز سرگروه شده و این در حالی است که الشرطه با پنج امتیاز به کار خودش پایان داده است. در هفته پایانی استقلال باید حتما الاهلی را شکست دهد تا امیدوار به صعود باشد. هر نتیجه‌ای غیر از برد استقلال منجر به حذف این تیم و دوم شدن نماینده عراق می‌شود.

برد استقلال اما شرایط خاصی را به وجود می‌آورد. استقلال اگر بازی را با اختلاف بیش از یک گل ببرد بدون تردید راهی دور بعدی می‌شود. برد با اختلاف یک گل بازهم شرایط ویژه‌ای را ایجاد می‌کند. اگر استقلال با اختلاف یک گل و با نتیجه‌ای به غیر از یک بر صفر ببرد حتما راهی مرحله بعد خواهد شد اما اگر بازی را یک بر صفر ببرد همه چیز بین استقلال و الشرطه برابر خواهد شد.

دو تیم استقلال و الشرطه در بازی رو در رو، گل زده، گل خورده، تفاضل گل و ... برابر خواهند شد و مسائل انضباطی و کارت‌های زرد و قرمز، مشخص می‌کند که چه تیمی راهی مرحله بعد خواهد شد. فعلا از یک بازی کمتر استقلال تنها چهار کارت زرد گرفته و تیم الشرطه با یک بازی بیشتر پنج کارت زرد گرفته و ۲ کارت زردی که منجر به یک کارت قرمز شده است. این یعنی استقلال از لحاظ انضباطی شرایط بسیار بهتری نسبت به تیم حریف دارد و اگر در بازی آخر کارت‌های زیادی دریافت نکند، برد یک بر صفر هم منجر به صعود این تیم می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.