عربستان سری جدید قایق‌های تندروی فرانسوی را تحویل گرفت

خبرگزاری رسمی عربستان شامگاه یکشنبه اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور سری دیگری از قایق‌های رهگیر تندروی فرانسوی از نوع" اچ اس آی ۳۲" (HSI۳۲) را تحویل گرفته است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، سپهبد "فهد بن عبدالله الغفیلی فرمانده نیروی دریایی عربستان که در مراسم دریافت قایق‌ها حضور داشت گفت: این اقدام در چارچوب همکاری مشترک میان عربستان و فرانسه در زمینه ساخت و همکاری نظامی صورت گرفته است.

براساس گزارش خبرگزارس رسمی عربستان، توافقنامه امضا شده با شرکت فرانسوی سی ام ان (CMN) شامل ساخت و واردات شماری قایق تندرو از نوع  اچ اس آی ۳۲  (HSI۳۲) است که تعدادی از آن در فرانسه و تعداد دیگر نیز در قالب برنامه انتقال تکنولوژی در عربستان ساخته می‌شوند. این قایق‌ها جدیدترین قایق‌های تندرو در جهان هستند.

الغفیلی در این آیین گفت: قایق‌های تندرو و رهگیر در بالا بردن سطح آمادگی و قدرت جنگی نیروهای دریایی عربستان نقش خواهند داشت که با هدف تقویت امنیت دریایی در منطقه صورت می‌گیرد.

فرمانده نیروی دریایی عربستان افزود: قایق‌ها یاد شده همچنین با یگان‌های ناوگان شرقی برای تامین منافع راهبردی عربستان مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.