بنیانگذار مایکروسافت: آمریکا کار مهمی برای مقابله با ویروس کرونا انجام نداده است

بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت یکشنبه شب بیان کرد: آمریکا باید این واقعیت را بپذیرد که کار مهمی برای مقابله با کرونا انجام نداده است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، گیتس در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز افزود: آمریکا در مقایسه با سایر کشورها در مدیریت همه گیری ویروس کرونا بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی از ضعف سیستم ارائه نتایج آزمایشات کرونا و تاخیر بیش از اندازه برای دریافت جواب آزمایشات انتقاد کرد.

بنیانگذار شرکت مایکروسافت تاکید کرد که در حال حاضر تمام دغدغه و توجه وی بر ارائه ابزار مناسب در خصوص  انجام آزمایشات کرونا است.

دریافت جواب آزمایش‌های کرونا در آمریکا به طور معمول بیش از یک هفته طول می‌کشد و به خاطر همین تاخیر، مقام‌های بهداشتی این کشور بیشتر اوقات به اعتبار این آزمایش‌ها اعتماد نمی‌کنند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا و ناکارآمدی‌ دولت ترامپ در مهار این بیماری مرگبار تا کنون نزدیک به هفت میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا و ۲۰۳ هزار و ۸۵۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا، کارشناسان هشدار داده‌اند که اقدامات دولت ترامپ برای جلوگیری از شیوع این بیماری کافی نیست.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.