پیمانکار گود تخلیه نخاله به حبس محکوم شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قدس از صدور حکم محکومیت پیمانکار واحد گود تخلیه نخاله های ساختمانی و عمرانی خبر داد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ محیط زیست و گردشگری ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قدس از صدور حکم محکومیت پیمانکار واحد گود تخلیه نخاله های ساختمانی و عمرانی به دلیل انتشار ذرات گرد وغبار وعدم رعایت الزامات محیط زیستی و همچنین عدم توجه به اخطاریه های صادره خبر داد.

ولی اله محمدی با اشاره به اینکه در گشت و پایش های ادواری از گود تخلیه نخاله در محدوده معادن شهرستان، کارشناسان این اداره متوجه بروز آلودگی فراوان محیط زیستی و انتشار ذرات در هوا از سوی این واحد شدند، افزود: این واحد با فعالیت غیر اصولی و عدم پاکسازی معابر، موجب انتشار گرد و غبار در منطقه شده و همچنین به دلیل بی توجهی به اخطاریه های صادره به مرجع قضایی معرفی شد.

 وی اظهار داشت: پس از پیگیری حقوقی این اداره، متهم به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به تحمل۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان قدس در ادامه گفت: این حکم با توجه به اتمام مراحل قانونی قطعی شده و لازم الاجراست.

وی با تشریح اینکه تخلیه نخاله های ساختمانی در مکان های غیر مجاز و در حاشیه شهرها نیز یکی از معضلات محیط زیستی غرب استان تهران محسوب می شود، افزود:  با افزایش جمعیت و گسترش ساخت و سازهای عمرانی و ساختمانی، و نیز تخریب و مرمت بناهای عمرانی و ساختمان ها، میزان تولید نخاله های ساختمانی به شکل چشمگیری افزایش یافته است.  

محمدی بیان داشت : به جا ماندن پسماندهای ساختمانی، معضلات زیادی را از جمله آلودگی های محیط زیستی و تولید ذرات گرد و غبار، بد منظره شدن فضای اطراف، بروز حادثه و مشکلات مشابه را در پی دارد.

محمدی همچنین در پایان با بیان اینکه با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پرونده های معرفی شده به دادگاه تا زمان حصول نتیجه با جدیت پیگیری می شوند، خاطر نشان کرد: در راستای حفاظت از محیط زیست و حفظ حقوق اجتماعی شهروندان، واحدهای آلاینده زیر ذره بین این اداره قرارداشته و در صورت عدم رعایت الزامات محیط زیستی و هرگونه اقدام علیه بهداشت عمومی، علاوه بر درج نام واحد در لیست صنایع آلاینده، مسئول مربوطه به مراجع قضایی معرفی می شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.