تهدید جاسازی بمب در 30 ایستگاه متروی مسکو

خبرگزاری تاس گزارش داد که فرد ناشناسی با ارسال پیامی مدعی شده است که در 30 ایستگاه متروی مسکو بمب و مواد منفجره جاسازی شده است.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، یک منبع وزارت اضطراری روسیه به خبرگزاری تاس گفته است که از یک فرد ناشناس پیامی تهدیدآمیز مبنی بر جاسازی بمب در سی ایستگاه متروی مسکو دریافت کرده‌اند. 

این منبع گفته، مقامات ایستگاه متروی مسکو یک پیام تهدیدآمیز از طریق ایمیل دریافت کرده‌اند مبنی بر اینکه در سی ایستگاه این شرکت مواد منفجره جاسازی شده است. جستجوهای امنیتی در حال حاضر در جریان است و نیروهای امنیتی و عوامل وزارت اضطراری برای بررسی موضوع در مسیر هستند. 

پیش از این در روز ۲۸ نوامبر پیام تهدید آمیز مشابهی در زمینه بمبگذاری در دادگاهها، مدارس، مهدکودکها و دیگر تاسیسات مسکو به مقامات روسیه ارسال شده بود که مشخص شد همه آنها دروغ بوده است. 

مقامات امنیتی مسکو می‌گویند، افرادی که دست به ارسال چنین پیامهای تهدیدآمیزی می‌زنند معمولا خارج از کشور یا در اوکراین هستند. در بیشتر موارد نیز درخواست باج و انتقال پول به حسابهای خودشان می‌کنند و نیات جنایتکارانه خود را عملی نمی‌کنند. 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.