تداوم دست‌گیری‌ها در رابطه با حمله مرگبار «لندن بریج»

پلیس ضدتروریسم انگلیس در ادامه تحقیقات درباره حمله تروریستی «لندن بریج» که دو کشته برجا گذاشت، فردی را به ظن اتهامات تروریستی در شهر بریستول دستگیر کرد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، براساس اعلام پلیس، متهم فردی ۳۳ ساله است که ساعت ۱۱ دیشب (دوشنبه) در منزلی در منطقه کلیفتون بازداشت شد. این عملیات توسط پلیس جنوب شرق و جنوب غرب انگلیس انجام شد.

«کث بارنز» رئیس دایره ضد تروریسم پلیس جنوب شرق اعلام کرد این عملیات از پیش برنامه ریزی شده و خطری متوجه عموم مردم نیست. با این حال رسانه‌ها این عملیات را به حادثه مرگبار لندن بریج بی ارتباط نمی‌دانند.

دو هفته پیش فردی با چاقو در منطقه «لندن بریج» به مردم حمله کرد که در نتیجه آن دو تن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. پلیس لندن با حضور در محل حادثه به سمت ضارب شلیک کرده و او را از پای درآورد.

بر اساس یافته‌های پلیس ضارب عقمان خان نام دارد که پیش‌تر با گروه «المهاجرون» که خطرناک‌ترین گروه افراط‌گرا در انگلیس نامیده می‌شود، در ارتباط بود و قصد داشت در سال ۲۰۰۰ میلادی بازار بورس لندن را بمب‌گذاری کند. او دسامبر سال گذشته موفق شد تا بصورت مشروط و نصب پایبند الکترونیکی (ردیاب) زودتر از موعد آزاد شود.

پلیس در پی این حادثه تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کرده و تاکنون چندین نفر را دستگیر کرده است.

همچنین پلیس ضد تروریسم در راستای مقابله با حملات احتمالی، دوره‌هایی را بصورت رایگان در فضای مجازی برای عموم مردم راه‌اندازی کرده است. انگلیسی‌ها می‌توانند از طریق ثبت نام در تارنمای پلیس، در این دوره ها مشارکت کنند.

سطح هشدار امنیتی در انگلیس، به تازگی با یک مرحله کاهش به درجه «قابل توجه» رسیده است. این مرحله به این معناست که احتمال حمله تروریستی قویاً ممکن است. 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.