کنگره های بزرگداشت شهدا فرصت مغتنم تجدید بیعت با آرمان های آنهاست

فرمانده نیروی هوای ارتش گفت: برگزاری کنگره های بزرگداشت شهدای گرانقدر، فرصت مغتنم تجدید بیعت با آرمان های ایشان است.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ امنیتی و دفاعی ،  امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش خطاب به یادواره ۹ شهید خلبان و ۲۸۴ شهید ارتش در شهرستان ملایر، پیامی صادر کرد.

متن پیام بدین شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«مِنَ المومِنینَ رِجالُ صَدَقوا ما عاهَدوا اللهَ عَلیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَ ما بَدَّلوا تَبدیلا»

پس از ثنا و درود بی پایان به ساحت حضرت ولی عصر ارواحنا فداه و سلام و درود به روح ناظر منادی عزت خواهی و آزادگی در تاریخ معاصر، حضرت امام راحل رضوان ا... تعالی علیه و روندگان راه طریقت عاشورایی او و اقتدا کنندگان به سلوک سفینه النجاه و سرور و سالار شهیدان، یاد و خاطرۀ بیش از ۱۱۰۰ شهید خوشنام، ۲۱۰۰ جانباز عزیز و ۱۱۹ آزاده سربلند خطۀ دلاورپرور ملایر را گرامی می دارم .

اگرچه به دلیل شرکت در مراسم تحلیف و دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در محضر فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی)، توفیق تشرف در مراسم پر فیض گرامیداشت شهدای عزیز را نیافتم، با عرض تسلیت درگذشت عاالم ربانی آیت الله لطیفی گنبدی به حوزه های علمیه ی همدان و ملایر و دلباختگان مکتب امام جعفر صادق علیه السلام، فروتنانه مراتب اخلاص و سپاسگزاری خود را از دست اندرکاران شریف برگزاری کنگرۀ شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن شهرستان اعلام می دارم .

سال‌های دفاع مقدس به تعبیر رهبر بصیر و فرزانۀ انقلاب، گنجینۀ بی پایانی است که زنده نگهداشتن خاطرات آن بویژه یاد و خاطرۀ بشیران فجر رهایی و شهیدان کبریایی، اجر و منزلتی کمتر از شهادت نخواهد داشت .

مرور و تَورّق تاریخ جنگ تحمیلی برای نسل امروز ما که میراث‌دار آزادی، عزت و عمقِ راهبردی مثال زدنی در منطقه و جهان و پرچم دار جبهه مقاومت است، برای بازشناسی ریشه های پیدایش و به بار نشستن این نخل تناور ضرورتی غیر قابل اغماض است .

جلوه گری نام ۹ خلبان عزیز در بین سروهای رشید و آبرومندان شهید این دیار، بهانۀ مغتنمی است تا مردم عزیز ملایر با یاد آوری حضور اثرگذار نیروی هوایی ارتش در سال‌های دفاع مقدس و پس از آن از جمله اولین پاسخ دندان شکن به رژیم متجاوز بعثی در کمتر از دو ساعت از آغاز تهاجم رسمی در ۳۱ شهریور ماه ۱۳۵۹، در هم شکستن هیمنۀ پوشالی ارتش متجاوز و عقبۀ آن در اولین روز مهرماه ۵۹ با حمله برون مرزی بیش از ۱۴۰ فروند هواپیمای  شکاری، انجام عملیات حیرت آور و دور از تصور اچ ۳، عملیات استشهادی خلبان شهید عباس دوران عزیز، در هم کوبیدن نیروی دریایی عراق در عملیات مشترک با نیروی دریایی راهبردی ارتش، اسکورت هوایی نفتکش ها در خلیج فارس و دریای عمان و حراست از سیادت دریایی خلیج همیشه فارس، انجام عملیات های گستردۀ جابجایی رزمندگان و مجروحین جنگ تحمیلی و تجهیزات و در طی سال های اخیر حضور غیرتمندانه در جبهه مقاومت و مبارزه با دشمن تکفیری و حراست از حرم آل الله، بیش از پیش به خود و فرزندان شهیدشان که سرمایه های معنوی نیروی هوایی ارتش بوده و خواهند بود، افتخار نمایند .

امروز نیز تعدادی از فرزندان این سرزمین زرخیز، جامۀ سربازی ولایت را در نیروی هوایی ارتش به تن دارند و در مسیر تبدیل این نیروی خوشنام و غیرتمند به تراز نظام و انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب، گوش به فرمان فرمانده علوی خویش مفتخر به سربازی ولایت هستند .

برگزاری کنگره های بزرگداشت شهدای گرانقدر، فرصت مغتنم تجدید بیعت با آرمان های ایشان است. از این رو به عنوان سرباز کوچک ملت بزرگ ایران و به نمایندگی از خیل همکارانم اطمینان می دهم تا همیشه و تا آخرین قطرۀ خون ناقابل خود به سوگند خویش به قرآن کریم و پرچم سرخ شهیدان پایبندیم و برای دفاع از آزادی و حرّیتِ به دست آمده به نقد و بهای خون ده ها هزار شهید و صبوری خانواده های سرافراز ایشان در آزمون الهی، در خط مقدم دفاع از آسمان سرزمین حضرت علی ابن موسی الرضا علیه آلافُ التحیته والثناء، ملازم رکاب و گوش به فرمان فرمانده فاطمی سرشت خویش خواهیم بود .

در پایان بار دیگر از وفاق و همدلی یکدلۀ همۀ دست اندر کاران برگزاری این کنگرۀ عظیم قدرشناسی نموده و از خداوند متعال عزت روز افزون بانیان این امر خیر را مسئلت می نمایم .

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.