پرفروش‌های ادبیات دفاع مقدس یک ناشر در مهرماه

«آب هرگز نمی‌میرد»، «خداحافظ سالار» و «رؤیای آمریکایی» پرفروش‌ترین آثار ادبیات دفاع مقدس انتشارات ۲۷ بعثت در ماه مهر معرفی شده است.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ فرهنگ عمومی ،‌ کتاب‌های دفاع مقدس در سال‌های اخیر جای خود را در میان مخاطبان باز کرده‌اند، این را می‌توان از پرفروش‌شدن بسیاری از پدیده‌های این سال‌های ادبیات دفاع مقدس دانست؛ ادبیاتی که امروز به گونه‌ای پرمخاطب تبدیل شده و علاوه بر انتشار خاطرات و تاریخ شفاهی دفاع مقدس داستان‌ها و رمان‌های قابل توجهی را نیز در خود جای داده است.

در چند سال اخیر اما،‌ خاطره‌نویسی دفاع مقدس رشد قابل توجهی داشته است و در این میان اقبال مخاطب نیز بی‌تأثیر نبوده است. به گونه‌ای که در میان پرفروش‌ترین آثار ماه و سال همیشه نام چندین کتاب در حوزه دفاع مقدس به ویژه خاطره‌نویسی به چشم می‌خورد.

در این میان،‌ مهر ماه سال جاری نیز که به دلیل شیوع کرونا و قرنطینه‌های خانگی فرصت مناسبی برای مطالعه پدید آمده است،‌ کتاب‌های دفاع مقدس مورد توجه بیشتری قرار گرفته‌اند.

انتشارات 27 بعثت فهرستی از کتاب‌های پرفروش خود در ماه مهر را منتشر کرده است. بر این اساس کتاب‌های «آب هرگز نمی‌میرد» نوشته حمید حسام،‌ «خداحافظ سالار» نوشته حمید حسام،‌ «رؤیای امریکایی» نوشته گلعلی بابایی،‌ «پیغام ماهی‌ها» نوشته گلعلی بابایی، «ماجرای عجیب یک جشن تولد» نوشته جواد کلاته عربی جزو پرفروش‌ترین آثار این انتشارات در مهر ماه بوده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.