دوبله سریال «مینو» به زبان آذری برای پخش از شبکه سحر

مجموعه تلویزیونی «مینو» در مراحل مقدماتی و ترجمه به زبان آذری است تا توسط جمعی از صداپیشگان تبریزی برای پخش از کانال آذری شبکه سحر دوبله شود.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ فرهنگ عمومی به نقل از معاونت برون مرزی صداوسیما، سریال «مینو» در ۲۷ قسمت توسط امیرمهدی پوروزیری کارگردانی شده است و از هم اکنون به عنوان سریال ویژه در ایام دهه فجر امسال برای مردم جمهوری آذربایجان در نظر گرفته شده است.

بیننده در سریال «مینو» با داستان عاشقانه پرستاری به همین نام با پسر عمه اش رضا رو به روست. از طرفی یک جاسوس عراقی به نام عماد هم دل به مینو می بندد و حال برای انجام ماموریتی که برای آن به ایران آمده است، دچار تردید و دودلی می شود.

به تصویر کشیدن روابط عاطفی و انسانی آدم ها و دلبستگیشان و تلاشی که برای رسیدن به خواسته هایشان می کنند، درونمایه این سریال را شکل می دهد. ضمن اینکه بیننده با مثلث عاشقانه رضا، مینو و عماد مواجه است که می تواند یکی از نکات جذاب سریال برای مخاطب باشد. بیننده در ابتدای داستان مدام ابراز علاقه و احساسات رضا به دختر دایی اش مینو می بیند که ازدواج ناموفقی داشته و صاحب یک پسر ۱۰- ۱۲ ساله است. از طرفی پدر مینو با این وصلت مخالف است و...

عباس غزالی، مهدیه نساج، سیاوش طهمورث، محمود پاک نیت، پروانه معصومی، ملیکا عبدالهی، سلمان فرخنده، شیوا ابراهیمی، فرزین محدث، نازنین کیوانی و حمیدرضا محمدی در «مینو» با تهیه کنندگی مهدی همایونفر نقش آفرینی کرده اند.

زبانگردانی و دوبله این سریال در مرحله ترجمه متون است و نادر حمیدی شفیق مدیریت دوبلاِژ آن را بر عهده دارد. دوبله این سریال اکنون در مراحل مقدماتی و ترجمه به زبان آذری است تا توسط جمعی از صداپیشگان تبریزی برای پخش از کانال آذری شبکه سحر دوبله شود.

علی دلگشایی و احسان فکا نیز نویسندگان سریال «مینو» هستند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.