طالبان: فرانسه از اقداماتی که خلاف امنیت جهان است خودداری کند

گروه طالبان در واکنش به هتاکی رئیس جمهور فرانسه علیه پیامبر گرامی اسلام (ص)، از پاریس خواست تا از اقداماتی که خلاف امنیت جهان است خودداری کند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، طالبان در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام آن را موضع‌گیری فرانسه در برابر ملت‌ها دانست و از ماکرون خواست تا از اظهاراتی که خلاف امنیت جهان باشد و نفرت میان ملت‌ها را برانگیزد، خودداری کند.

طالبان اظهارات «امانوئل ماکرون» علیه پیامبر گرامی اسلام (ص) را "غیرمسئولانه" خواند.

فرانسه پیش از این نیز در جریان آزادی 400 نفر از زندانیان جنجالی طالبان مخالفتش را نسبت به آزادی دو نفر از زندانیان که در قتل شهروندان فرانسوی مجرم شناخته شده بودند، ابراز کرده بود.

گفتنی است که دولت فرانسه پس از قتل «ساموئل پاتی»، معلم 47 ساله‌ای که کاریکاتور موهن درباره پیامبر اسلام(ص) را کشید، به او بالاترین نشان افتخار این کشور را داد و ماکرون هم مدعی شد که قتل پاتی یک حمله تروریستی از سوی مسلمان بود.

رئیس جمهور فرانسه پس از این رویداد نیز گفته بود که این کشور همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام ادامه خواهد داد که با واکنش شدید مسلمانان روبرو شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.