افغانستان/ حمله انتحاری به نیروهای امنیتی در «خوست»

منابع امنیتی در شرق افغانستان اعلام کردند که حمله انتحاری به مقر نیروهای ویژه پلیس در ولایت خوست دستکم ۶کشته و بیش از ۳۰ زخمی برجا گذاشت.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، «طالب منگل» سخنگوی والی خوست در بیانیه‌ای حمله انتحاری به مرکز نیروهای ویژه پلیس این ولایت را تایید کرد.

«داود تره‌خیل» فرمانده پلیس خوست نیز اظهار داشت که پس از یک انفجار، گروهی از مهاجمان با ورود به این مرکز با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

به گزارش «طلوع نیوز»، نیروهای امنیتی یک خودروی بمب‌گذاری شده دیگر که قصد حمله به مرکز نیروهای پلیس داشت را هدف قرار دادند.

«طارق آرین» سخنگوی وزارت کشور افغانستان در این باره می‌گوید که براساس آمار ابتدایی 2 نفر کشته و 23 تن دیگر از جمله 9 غیرنظامی زخمی شده‌اند.

منابع امنیتی به رسانه‌ها گفته‌اند که در این حمله دستکم 6 نفر کشته و بیش از 30 تن دیگر زخمی شده‌اند و احتمال افزایش آمار وجود دارد.

تاکنون هیچ گروهی از جمله طالبان مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است اما از زمان بن‌بست مذاکرات قطر حملات در سراسر افغانستان تشدید شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.