انتشار ۵ عنوان کتاب ایرانی به زبان انگلیسی

مدیر انتشارات شمع و مه از انتشار پنج عنوان کتاب به زبان انگلیسی خبر داد و بیان کرد: این‌ کتاب‌ها پس از انتشار در بازار کتاب کشورهای انگلیسی‌زبان توزیع می‌شود.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ فرهنگ عمومی ،‌ از انتشار پنج عنوان کتاب جدید این انتشارات به زبان انگلیسی خبر داد و گفت:‌ این کتاب‌ها برای عرضه در نمایشگاه کتاب پاریس و لندن (در صورت برگزاری) منتشر می‌شوند.

وی با اشاره به عناوین این کتاب‌ها افزود: «جشن همگانی» نوشته مجید قیصری با ترجمه ساجده اثنی‌عشری و «کابوس باغ سیاه» نوشته  آرمان آریترجمه کارولین کراسکری از جمله دو عنوان کتاب در حوزه ادبیات داستانی است که به زودی منتشر می‌شود.

شحنه‌تبار با اشاره به کتاب‌های دیگر در دست انتشار اضافه کرد: «نگاهی به ادبیات معاصر ایران» نوشته احمد خاتمی، استاد دانشگاه شهید بهشتی، از دیگر آثار است که به زبان انگلیسی تألیف شده و ادبیات معاصر ایران را به ویژه در طول 40 سال اخیر بررسی کرده است.

وی ادامه داد: «آنتولوژی از شعرای زن ایران» عنوان کتاب دیگری است که توسط ابوالقاسم فاطمی به زبان انگلیسی تألیف شده و شعرای زن معاصر از پروین اعتصامی گرفته تا فروغ،‌ سیمین بهبهانی و ... را معرفی کرده است.

شحنه‌تبار گفت:‌ همچنین ترجمه گلچینی از آثار مولانا نیز توسط ابوالقاسم فاطمی به انگلیسی انجام شده است که در کتابی مجزا منتشر خواهد شد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.