خشونت و آشوب در جریان اعتراضات ضد محدودیت‌ها در شهرهای ایتالیا

بسیاری شهروندان ایتالیایی شب گذشته در شهرهای مختلف این کشور در اعتراض به تشدید محدودیت‌ها برای مهار ویروس کرونا به خیابان‌ها آمدند که این اعتراضات منجر به درگیری‌ها، آشوب‌ها و خشونت‌هایی شد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از "آر ان دی" آلمان، اعتراضات به تشدید محدودیت ها برای مهار کرونا در سراسر ایتالیا در برخی مناطق به آشوب و خشونت و درگیری منجر شد.

به دلیل افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا دولت ایتالیا اخیرا محدودیت های جدیدی را در این کشور وضع کرده از جمله اینکه رستوران ها و بارها باید در ساعت 18 تعطیل شوند.

این محدودیت ها خشم شهروندان ایتالیایی را برانگیخته و شب گذشته در بسیاری شهرهای این کشور اعتراضاتی برگزار شد که در برخی شهرها به آشوب و ناآرامی و خشونت منجر شد.

این اعتراضات در شهرهای تورین، میلان و برخی شهرهای دیگر برگزار شد. در جریان این اعتراضات برخی معترضان به اموال عمومی آسیب رسانده، ویترین مغاره ها را تخریب کرده و از بمب های دود زا استفاده کردند.

در اعتراضات در شهر تورین معترضان به سمت نیروهای پلیس بطری پرتاب می کردند. یک عکاس در جریان این اعتراضات مجروح شد. پلیس علیه معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد.

همچنین حدود 300 تاکسی در یکی از میدان های شهر تورین در اعتراض به خسارات اقتصادی ناشی از محدودیت ها صف کشیدند. پنج نفر هم در جریان این اعتراضات دستگیر شدند.

در میلان هم خشونت ها و ناآرامی ها در جریان اعتراضات اتفاق افتاد و پلیس علیه معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد. به گزارش برخی رسانه ها دو معترض در جریان این اعتراضات دستگیر شدند.

این سومین شب پیاپی بود که اعتراضات خشونت بار در شهرهای ایتالیا علیه محدودیت ها برگزار می شد. در شب های گذشته هم در شهرهای رم و ناپل ایتالیا معترضان به خیابان ها آمدند و علیه تشدید محدودیت ها برای مهار کرونا اعتراض کردند.

موارد ابتلا به کرونا اخیرا در ایتالیا به شدت افزایش پیدا کرده و آمار مبتلایان روزانه به کرونا مرتبا رکوردهای جدیدتری را از زمان شیوع کرونا بدست می آورد.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 542789 نفر به کرونا مبتلا شده و 37479 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.