واشنگتن: طرح صلح عربی دیگر لازم نیست

ایسنا نوشت: سفیر آمریکا در سازمان ملل تأکید کرد، طرح صلح عربی دیگر ضروری نیست.

www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، کلی کرافت، سفیر آمریکا در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت درباره وضعیت خاورمیانه گفت: تجربه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا منجر به صلح شد. ما تلاش زیادی برای ارائه طرح صلح انجام دادیم. دیگر نیازی به طرح صلح عربی نیست. معامله قرن افق‌های جدیدی را به روی فلسطینی‌ها گشود.

 

عربستان پیشتر پایبندی خود را به طرح صلح عربی که سال ۲۰۰۲ توسط پادشاه سابق سعودی ارائه شد، اعلام کرد. سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه کنونی نیز سپتامبر اعلام کرد از تلاش‌های آمریکا برای تحقق صلح در خاورمیانه حمایت می‌کند و طرح صلح عربی پایه و اساس راهکار فراگیر و عادلانه‌ای است که تشکیل کشور مستقل را برای فلسطینی‌ها تضمین می‌کند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته از عربستان خواست به توافق صلح با رژیم صهیونیستی برسد. اخیرا امارات، بحرین و سودان به توافق صلح با این رژیم دست یافتند.

310 310

امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.