اکثر شهروندان آلمانی انتظار اعمال قرنطینه سراسری جدیدی را دارند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آلمانی بر این باورند که دولت برای مهار ویروس کرونا به قرنطینه سراسری متوسل خواهد شد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا به نقل از "آر ان دی" آلمان، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی انتظار قرنطینه سراسری دیگری در کشورشان را دارند.

قرار است ایالات و دولت فدرال آلمان روز چهارشنبه در یک کنفرانس ویدئویی درباره اقدامات و محدودیت های دیگر برای مهار کرونا تصمیم گیری کنند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که حدود دو سوم شهروندان انتظار دارند که دولت قرنطینه سراسری دیگری را برای مهار کرونا اعمال کند.

این نظرسنجی که از طرف موسسه یوگو انجام شده است نشان می دهد که 63 درصد شهروندان آلمانی انتظار قرنطینه سراسری دیگری را دارند و تنها 23 درصد به آن اعتقاد نداشتند. 13 درصد هم هیچ نظری در این باره نداشتند.

نهادهای بهداشتی آلمان صبح روز سه شنبه از ابتلای 11409 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند.

نتایج نظرسنجی دیگری هم نشان می دهد که حدود نیمی از شهروندان آلمانی شرایط و قواعد موجود برای مهار کرونا را مناسب می دانند که تعداد آن ها 8 درصد نسبت به ماه پیش کمتر شده است. 32 درصد هم محدودیت های فعلی برای مهار کرونا را کافی ندانستند.

اخیرا آمار مبتلایان جدید به کرونا در آلمان مانند دیگر کشورهای اروپایی به سرعت افزایش می یابد و بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 450258 نفر در آلمان از ابتدای شیوع کرونا به این بیماری مبتلا شده و 10182 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز گذشته در سخنانی کشور را در مبارزه با بحران کرونا در برابر دورانی سخت ارزیابی کرده و گفت: در آستانه ماه‌های بسیار بسیار دشواری قرار داریم.

مرکل با توجه به شمار روزافزون موارد ابتلا به کرونا در کشورش اعلام کرد که انتظار دارد حداقل تا فوریه امکان برگزاری هیچ رویداد بزرگی وجود نداشته باشد.

"کارل لایترباخ"، از کارشناسان بهداشت حزب سوسیال دموکرات آلمان هم محدودیت های فعلی برای جلوگیری از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا را کافی ندانسته و خواستار ایجاد بیشتر دفاتر خانگی و تقسیم بندی کلاس های مدارس شد.

لایترباخ از احتمال وقوع یک قرنطینه سراسری در کشور در هفته های آینده خبر داده و ایالات و دولت فدرال آلمان را به اتخاذ تصمیمات دیگری برای مهار این بحران دعوت کرده و گفت: اگر در دو تا سه هفته آینده موفق نشویم روابط افراد را محدود کنیم آمارها در عرض چند هفته به شدت افزایش پیدا می کند که در آن صورت تنها راهکار اعمال قرنطینه سراسری است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.