«استیو جابز غلط کرد با تو» به زودی در بازار کتاب

«استیو جابز غلط کرد با تو» خاطرات یک کپی‌رایتر، نوشته آزاده رحیمی از چند سال کار در فضای استارتاپی ایران به زودی روانه بازار نشر می‌شود.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ فرهنگ عمومی ،‌ کتاب «استیو جابز غلط کرد با تو» (خاطرات یک کپی‌رایتر دون‌پایه) نوشته آزاده رحیمی به زودی از سوی انتشارات اطراف منتشر و روانه بازار نشر خواهد شد.

بیشتر مکتوباتی که تا به حال درباره‌ اکوسیستم استارت‌آپی ثبت شده، مربوط به تجربیات بنیان‌گذاران و افراد موفق‌ بوده است. در میان انبوه کتاب‌ها و سخنرانی‌ها و پادکست‌ها و گزارش‌های رویدادهای پرسروصدا، جای روایت‌های شخصی خالی است.

ثبت تجربیات موفق یا شکست‌خورده‌ آنهایی که در زمینه‌ها و موقعیت‌های مختلف اکوسیستم مشغول به کارند، می‌تواند به‌تدریج در درک نسبتاً جامعی از این نظم نوین کمک‌ کند. کتاب «استیو جابز غلط کرد با تو» روایت آزاده رحیمی از چند سال کار در فضای استارت‌آپی ایران است.

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:‌ «از شکل‌گیری اکوسیستم استارت‌آپی آمریکا تنها 50 سال گذشته است و عمر کپی‌های اجرا شده‌  آن در کشورهای دیگر از این هم کمتر است. تحلیلگران و کارشناسان اکوسیستم استارت‌آپی ایران می‌گویند استارتِ این نظام نوین در دهه‌ی 70 شمسی زده شد است؛ ولی ما در نقش کاربران انواع وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها از اوایل دهه‌  90 شمسی شاهد حضور اولین استارت‌آپ‌های ایرانی در دنیای کسب‌وکارها بوده‌ایم.

در مقایسه با عمر اداره‌جات سنتی (که در ابتدای کار برای خودشان نظامی مدرن و پیشرو بوده‌اند)، هنوز چیزی از شکل‌گیری این مدل جدید کسب‌وکار نگذشته و اکوسیستم استارت‌آپی شبیه طفل نوپای بیش‌فعالی است که به جای تاتی کردن اصرار دارد بدود. مثل تمام پدیده‌های نوظهور، واکنش‌ها به این پدیده‌  مهم و پرسروصدای عصر فناوری، هنوز هیجانی و شتاب‌زده‌اند.»

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.