اقدام جدید آمریکا در حمایت از ادعای حاکمیت رژیم صهیونیستی بر قدس اشغالی

وزیر امور خارجه آمریکا در تازه‌ترین خودش‌خدمتی خود به رژیم صهیونیستی و در راستای حمایت از ادعای حاکمیت این رژیم بر قدس شریف اعلام کرد که اتباع آمریکایی متولد بیت‌المقدس می‌توانند محل تولدشان را در مدارک هویتی خود «اسرائیل» درج کنند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اتباع آمریکایی متولد بیت‌المقدس از این پس اجازه خواهند داشت که در مدارک هویتی خود محل تولدشان را «اسرائیل» درج کنند..

این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که دولت‌های قبلی آمریکا به اتباع آمریکایی متولد بیت‌المقدس صرفاً اجازه می‌دادند که شهر اورشلیم (بیت‌المقدس) را به‌عنوان محل تولد در مدارک هویتی خود درج کنند و قرار بود که این رویه تا زمانی که وضعیت حاکمیت بر بیت‌المقدس در مذاکرات مستقیم رژیم صهیونیستی و فلسطین به‌عنوان بخشی از «راهکار دو کشوری» مشخص شود، ادامه یابد.

اما دولت ترامپ که در سال 2018 سفارت آمریکا در تل‌آویو را به قدس اشغالی منتقل کرد، اکنون در در راستای تقویت ادعای حاکمیت رژیم صهیونیستی بر قدس اشغالی مجوز درج نام «اسرائیل» در مدارک هویتی اتباع آمریکایی متولد این شهر مقدس را نیز صادر کرده است.

با این حال، مایک پامپئو در بیانیه خود اعلام است که صدور این مجوز نشان‌دهنده تغییر مواضع آمریکا درباره مرزهای حاکمیتی بیت‌المقدس نیست، اما بر تصمیمات قبلی رئیس‌جمهور آمریکا برای به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل تأکید می‌کند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.