تاکتیک جدید داعش برای بزرگنمایی خود در عراق

فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق دروع پردازی داعش را تاکتیک جدید بقایای عناصر این گروه تروریستی برای بزرگنمایی خود توصیف کرد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، سرلشکر «تحسین الخفاجی» فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق امروز (جمعه) در  گفت‌وگوی مطبوعاتی تصریح کرد: درحالی که داعش در مرحله زوال به سر می‌برد، با انتشار محتوا و فایل‌های آرشیویی، دروغ پرازی می‌کند.

وی افزود: باندهای داعش در طول سال جاری به شدت رو به زوال رفته و تعداد حملات تروریستی آنها به خاطر عملیات نیروهای امنیتی و بویژه تلاش‌های اطلاعاتی کاهش یافته است.

سرلشکر الخفاجی گفت: مردم از تلاش باندهای داعش برای دروغ پردازی با انتشار محتوا و فایل های آرشیوی و قدیمی برای بالابردن روحیه شکست خورده عناصر تروریستی خود آگاهند.

وی تاکید کرد: روحیه این عناصر در سایه ضربات پیاپی و بازداشت آنها و سرکردگانشان در هم شکسته است.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند. نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود این عناصر تروریست تلاش می‌کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.