یک شهروند یمنی در حمله هوایی عربستان کشته شد

تهران- ایران- حمله هوایی عربستان به صنعا پایتخت یمن و برخی استان های این کشور، به کشته شدن یک غیرنظامی و زخمی شدن چهار تن دیگر انجامید.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا، به گزارش شبکه خبری المسیره، جنگنده های  سعودی-آمریکایی امروز (جمعه) صنعا پایتخت و شماری از استان های  یمن را هدف قرار دادند که بر اثر آن یک تن کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

وزارت بهداشت یمن با اعلام این خبر افزود: بیشتر  حملات به مناطق پرجمعیت مانند عطان، الحفاء، عییان و النهدین در پایتخت صورت گرفته است.

این وزارتخانه، ائتلاف سعودی را به لحاظ قانونی، انسانی و اخلاقی در ارتباط با پیامدهای این عملیات تجاوزکارانه مسئول دانسته است.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را آغاز کرد اما در حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.