رسم بزرگترین نقاشی آبرنگ جهان در آمریکا

یک هنرمند آمریکایی بزرگ‌ترین نقاشی آبرنگ جهان را برای موزه‌ای در ایالت غربی کلرادو رسم می‌کند.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ فرهنگ عمومی از پایگاه خبری ناین نیوز، ایزرائیل هالووی نقاش اهل کلرادو به سفارش یک موزه در شهر کریگ این ایالت، بزرگترین نقاشی آبرنگ جهان را می‌کشد.

ماجرا از اینجا شروع شد که مقامات شهر کریگ به رفع مشکلات مالی موزه شمال‌غرب کلرادو (The Museum of Northwest Colorado) اقدام کردند و پل نولز از تیم مدیریت موزه تصمیم گرفت با افزودن یک آیتم دیدنی به کلکسیون معروف این موزه از جزئیات زندگی گاوچرانی، این کمک را جبران کند.

از دید نولز، دیوار پشت موزه فضای بزرگ و مناسبی برای رسم یک دیوارنقش بود. وی در این باره می‌گوید: مطمئن نبودم بتوان یک نقاشی آبرنگ در آن ابعاد کشید بنابراین کمی تحقیق کردم و فهمیدم تعداد افرادی که تاکنون به این کار دست زده‌اند زیاد نیست. فهمیدم بزرگترین نقاشی آبرنگ جهان (جزئیی از مجموعه موزه هنر معاصر ماساچوست) ۴.۵ در ۲.۴ متر است. سپس دیوار پشتی موزه را اندازه گرفتم، ۴.۸ در ۳ متر بود بنابراین فهمیدم اگر این کار را بکنیم می‌توانیم یک رکورد جهانی ثبت کنیم که علاوه بر یک اثر هنری فوق‌العاده، نمادی از غرب و این منطقه نیز خواهد بود.

نولز برای این کار از ایزرائیل هالووی کمک گرفت که دوران کودکی خود را در شهر کریگ گذرانده است و دورانی که این موزه یک پایگاه اجتماعی مهم بود را به یاد دارد. 

یک هنرمند آمریکایی بزرگ‌ترین نقاشی آبرنگ جهان را برای موزه‌ای در ایالت غربی کلرادو رسم می‌کند.

نقاشی هالووی چوپانی را نشان می‌دهد که سوار بر اسب خود از عرض یک رودخانه عبور می‌کند. این هنرمند آمریکایی امید دارد تا اوایل ماه دسامبر این نقاشی را تکمیل کند. تا آن زمان علاقمندان می‌توانند پیشرفت این پروژه را به صورت زنده در صفحه فیس‌بوک موزه کلرادو دنبال کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.