معاون نخست وزیر پیشین عراق: ترور فخری زاده از ترس و دونمایگی بود

معاون نخست وزیر پیشین عراق تاکید کرد که ترور دانشمند بزرگ دکتر «محسن فخری زاده» رییس سازمان پژوهش ها و نوآوری در وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران بی شک اقدامی بزدلانه و پست و از سر ترس و دونمایگی عاملان آن بود.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا در بغداد  افزود: علما در اسلام جایگاه والا و شایسته ای دارند و دشمنان اسلام در این برهه ترور علما و دانشمندان امت اسلامی را در دستور کار قرار داده اند، تا جهان اسلام را به زانو در آورند که از بارزترین نمودهای آن ترور ناجوانمردانه دکتر فخری زاده است.

وی تاکید کرد: بی شک این حادثه جنایتکارانه اقدامی بزدلانه و حقیر و نقض حاکمیت کشورهای اسلامی است و نشان می دهد که دشمنان اسلام، عزت و کرامت ملت های شریف که دنبال زندگی با عزت هستند، هدف قرار داده اند.

الزوبعی که در دوره اول دولت «نوری المالکی» در سالهای 2006 تا 2010 میلادی مشاور وی بود، با بیان اینکه از حادثه ترور دکتر فخری زاده همچنان شوکه است، افزود که بارها و بارها تصاویر محل ترور و چگونگی ترور این دانشمند ایرانی را مرور کرده است.

به گفته وی، این حادثه، دردآور و در عین حال رفتاری از سر ترس و دونمایگی است و آنها که مرتکب این جنایت شده اند بی شک پست، حقیر و پلید هستند.

الزوبعی درباره پیام این حادثه ترور گفت که پیام راهبردی و آینده نگر این حادثه این است که امت اسلامی نباید در این برهه دچار ضعف و سستی از درون شود زیرا دشمنان با ترور نخبگان فکری و علمی درصدد به زانو در آوردن امت اسلامی اند.

وی تاکید کرد که این پیام برای همه ملت های مسلمان است که روابط بین خود را مستحکم و قوی کنند و با کنار گذاشتن اختلافات به آینده و سرنوشت مشترک بیاندیشند و به صورت یک پیکر واحد حرکت کنند.

معاون نخست وزیر پیشین عراق افزود که این حادثه تروریستی نشان داد که ملت های با عزت که دارای ارزش های اخلاقی و دینی هستند حق دارند برای دفاع از خود، سلاح های متعارف داشته باشند.

به گفته وی، چرا باید نظام هایی که فاقد ارزش های اخلاقی و دینی هستند، انواع سلاح های کشتار جمعی را در اختیار داشته باشند اما ملت های مبتنی بر ارزش های اخلاقی و دینی از سلاح های دفاعی محروم باشند.

وی در این راستا بر ضرورت تقویت تسلیحاتی و سامانه های دفاعی کشورهای اسلامی برای مقابله با دشمنان تاکید کرد.

بعد از ظهر دیروز (جمعه)، عناصر تروریستی مسلح، خودرو حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار داده و وی را به شهادت رساندند.

این اقدام تروریستی با محکومیت احزاب، نهادها، تشکل‌های اسلامی، شخصیت‌ها، سازمان‌ها و کشورهای مختلف روبرو شده است.

در عراق جریان‌ها و شخصیت‌های مختلف سیاسی و گروه‌های مقاومت اسلامی در بیانیه‌های مختلف، این ترور جنایتکارانه را محکوم کرده‌اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.