حضور دوبرابری زنان هنرمند در دوسالانه سرامیک

۷۲ درصد هنرمندانی که آثارشان در یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران به نمایش گذاشته شده است، زن هستند که این آمار از مشارکت ۲ برابری آنها در نسبت مردان خبر می‌دهد.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ فرهنگ عمومی، سالهای اخیر شاهد حضور گسترده زنان در عرصه های هنرهای هستیم که یازدهمین دوسالانه سرامیک ایران با حضور ۷۲ درصد مشارکت زنان مصداق این گزاره است.

حضور زنان در قامت مدیران آموزشگاه های هنری و مدیریت گالری های هنری از دیگر موارد قابل تامل در سال های اخیر است که حضور آن ها در نسبت با مردان در حال افزایش است.
افزایش حضور زنان در فضاهای آکادمیک، نقش موفق زنان در عرصه های اجتماعی و شرایط فرهنگی و اقتصادی کشور را می توان از عواملی دانست که در تمایل به زنانه شدن هنرهای تجسمی ایران نقش مهمی داشته است.

در یازدهمین دوسالانه سرامیک ایران ۹۷ اثر به نمایش گذاشته شده است که ۸۵ هنرمند هر کدام یک اثر، چهار هنرمند هر کدام دو اثر به نمایش گذاشته اند و چهار اثر نیز به صورت مشترک دو نفره ارائه شده است و در مجموع ۹۷ هنرمند در دوسالانه حضور دارند.

۷۲ درصد هنرمندانی که آثارشان در یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران به نمایش گذاشته شده است، زن هستند که این آمار از مشارکت ۲ برابری آنها در نسبت مردان خبر می‌دهد.

 از بین ۹۷ هنرمند راه یافته به نمایشگاه دوسالانه ۶۹ نفر زن و ۲۸نفر مرد هستند که بیانگر حضور ۷۲ درصدی هنرمندان سرامیست در دوسالانه است. یازدهمین دوسالانه سرامیک با توجه به محدودیت فعالیت‌های حضوری به دلیل شیوع کرونا، در حال حاضر تعطیل است اما علاقه‌مندان می‌توانند نمایشگاه مجازی ۳۶۰ درجه این رویداد را از طریق این لینک دنبال کنند.

یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی و همکاری انجمن هنرمندان سفالگر ایران و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر از ۱۰ آبان ماه در فرهنگسرای نیاوران آغاز شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.