مسئول امنیت انتخابات آمریکا حرف‌های ترامپ را خنده‌دار دانست

ایرنا نوشت: کریستوفر کربز رئیس پیشین نهاد مسئول امنیت انتخاباتی آمریکا روز شنبه با خنده آور خواندن ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش در مورد تقلب در رای گیری، گفت شاهد و مدرکی درباره دستکاری شدن دستگاه های رای گیری وجود ندارد.

www.khabaronline.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، به گزارش خبرگزاری رویترز؛ کربز مقام بلندپایه فدرال ایالات متحده در حوزه امنیت سایبری که ۲۸ آبان چند روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) به دستور ترامپ برکنار شد، در نخستین مصاحبه پس از برکناری در برنامه ۶۰ دقیقه شبکه سی بی اس، ادعاهای ترامپ را درباره دستکاری شدن دستگاه های شمارش آراء توسط کشورهای بیگانه را بی پایه و اساس خواند.

کربز رئیس پیشین مرکز امنیت سایبری و زیرساخت وزارت امنیت داخلی آمریکا در واکنش به ادعاهای گروه حقوقی ترامپ در باره مداخله کشورهای بیگانه در روند رای گیری، افزود: همه آراء در ایالات متحده شمرده شده اند و تا جایی که من آگاهی دارم هیچ مدرکی دال بر دستکاری شدن حتی یک دستگاه شمارش آراء توسط یک قدرت بیگانه وجود ندارد.

برکناری کربز به دستور ترامپ به علت توصیف کردن انتخابات آمریکا به عنوان امن ترین در تاریخ این کشور در واکنش به اتهامات و ادعاهای ترامپ رخ داد که در آن هنگام سخنان کربز را کاملا نادرست دانسته بود.
 

311311
امروزنیوز این اخبار را از خبرآنلاین به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.