سفیر ایران در پاکستان: حق مجازات آمران و عاملان ترور محفوظ است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان بیان کرد: شناسایی و مجازات عناصر ترور شهید فخری‌زاده دانشمند ممتاز کشورمان، حق مشروع ایران و مطابق قوانین بین المللی است.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، «سید محمدعلی حسینی» روز شنبه در واکنش‌ به ترور شهید محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشورمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران مطابق قوانین بین‌المللی متجاوزان را مجازات می‌کند.

حسینی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ایران مطمئناً از حق مشروع خود در شناسایی عاملان اصلی ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده و مجازات آنها مطابق با قوانین بین المللی استفاده خواهد کرد.

عوامل تروریستی عصر جمعه- هفتم آذرماه- محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، به شهادت رساندند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در واکنش به ترور و شهادت فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به نقش رژیم صهیونیستی در این عملیات تروریستی اشاره کرد و از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا خواست تا استانداردهای دوگانه شرم آور خود را پایان دهند و این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز از شهید فخری زاده به عنوان یک عنصر موثر در نوآوری های دفاعی یاد کرد و افزود: دشمن هر جایی که برای ملت عزیز ایران یک گام موثر و بلند برداشته شود، آنجا را هدف قرار می‌دهد و وزارت دفاع به عنوان یک حوزه کاملا موثر همواره مورد نظر و تهاجم دشمن بوده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.